В Ужгороді читали вірші забутого Севастіана Сабола

В Ужгороді читали вірші забутого Севастіана Сабола

У Закарпатській обласній організації Національної спілки письменників України відбувся вечір пам'яті з нагоди 110 річниці з дня народження визначного поета i вченого-теолога Карпатської України Зореслава (Севастіана Сабола). Студенти Ужгородського інституту культури і мистецтв мали змогу побувати в музеї ЗО НСПУ, де відбулась зустріч з представниками інтелігенції краю, повідомляє Ужгородський інститут культури і мистецтв

У всіх народів є постаті, про яких постійно говорять і пишуть у кожні роковини народжень та смертей – це природно. В історії кожного народу були ті, про кого воліють не згадувати. Але водночас кожен народ має «загублених» у часі й просторі своїх талановитих дітей, пізнати життя і спадщину яких – настійлива потреба.

У випадку народів, котрі століттями йшли до своєї державності й культурної самостійності, можна вести мову про цілі «загублені» покоління, представників яких зумисне замовчували. Одним із таких малознаних українців досі залишається отець Севастіян Сабол. Він – знакова постать української історії ХХ століття.

Надзвичайно низький рівень ознайомленості загалу українства поза межами Закарпаття зі спадщиною о. Сабола – яскравий приклад того, наскільки збіднено ми сприймаємо своє навіть порівняно недавнє минуле.

Студенти-режисери 3-го курсу Яна Банга та Олеся Мацола із задоволенням продекламували вірші поета.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання