Новини

В Ужгороді стартує Школа плавання -- вперше за останні 17 років

Завдяки об’єднанню зусиль громадських діячів та влади Ужгород має шанс відродити спортивну славу. Усього кілька тижнів тому в Ужгороді відкрилася чи не єдина на всю Україну школа фехтування. І ось - чергова презентація. Цього разу – школи плавання на базі гімназії м. Ужгорода. Ініціатором її створення, як і в попередньому випадку, став голова Федерації водних видів спорту Закарпатської області, підприємець Роберт Левицький.

Офіційне відкриття відділення школи відбулося у понеділок, 10 жовтня.

«Школа плавання  - це той проект, ідея якого визрівала близько 17 років, - каже Роберт Левицький. -  І, хоч до цього часу наче й було зроблено немало, але віз так і стояв на місці. Сьогодні ж вдалося порозумітися з міською владою. Нам не те що не зважають, але ще й допомагають. Ще коли планувалося відкриття школи фехтування, ми мали з мером міста Віктором Погорєловим декілька зустрічей. І зрештою кворум довіри був отриманий. Нам вдалося показати, що на громадських засадах теж можна ефективно працювати. Тим більше, що муніципальних коштів ніколи не вистачатиме. Тому ідею створення школи плавання міський голова зустрів з розумінням і підтримкою. Значну частину роботи взяв на себе депутат Ужгородської міськради Андрій Погорєлов, без його підтримки було б важко реалізувати цей проект. Андрій узяв на себе роботу з виконкомом та міською радою, а я – організаційну та кадрову роботу. Здається, все просто, але на відкриття школи плавання пішло кілька місяців».

Зрештою, місто взяло на себе витрати на зарплату тренерам і всі комунальні видатки. Це, до слова, дає можливість щонайменше до кінця року проводити навчання в секціях безоплатно. Далі, як сподівається Роберт Левицький, вдасться ще й заручитися підтримкою депутатського корпусу, щоб усе таки не переводити навчання на комерційну основу.

Що ж до оснащення басейну, то й тут не обійшлося без допомоги громади. Так, на турнірі з водного поло у хорватському місті Рієка, Роберт Левицький зустрівся із ватерполістом – колишнім ужгородцем Олександром Тишківським. Завдяки його сприянню дирекція тамтешнього басейну допомогла нашій Федереації. Зрештою, додому голова Федерації повернувся з чотирма подарованими доріжками, орієнтовна вартість яких – 3 тисячі євро кожна (!). Цими доріжками обладнали басейн гімназії.

Басейн, в якому займатимуться учні школи плавання, розрахований на початкове навчання. Тобто саме тут діти проходитимуть ази – долатимуть страх перед водою та вчитимуться впевнено на ній триматися. Займатимуться з ними 4 тренери, кожен з яких має чималий досвід: Віолетта Мокіна, Наталія Колечко, Олег Ковган, Світлана Кочемба (Рудер). «Зараз у нас на Закарпатті не так багато кадрів, які можуть не лише навчити плавати, але й здатні передавати свій безцінний досвід, -- каже Р. Левицький. -- На щастя, нам вдалося залучити таких тренерів, а декого навіть вмовити знову повернутися до тренерської діяльності».

Спочатку тут займатимуться учні 4-5 класів. «Адже глибина води – 1, 10 метрів. Вода ж дитині має бути до підборіддя, аби вона впевнено могла опиратися ногами об дно. А для цього ріст учня повинен бути не менше 1, 35 м, -- пояснює такий відбір Роберт Левицький. – Але вже в листопаді-грудні плануємо створити групу для учнів 6-7 класів, а впродовж грудня-січня – і для учнів 8-9 класів. Хоча ми офіційно стартували тільки в понеділок, але двері гімназії уже напередодні не витримували від охочих записатися в школу».  

Наразі школа плавання працює як початкова, та наступного року планується відкрити ще й спортивні секції. У такий спосіб голова Федерації водних видів спорту Закарпатської області хоче відновити загалом закарпатську школу плавання та водного поло. Адже з часів розпаду Радянського Союзу (тоді на Закарпатті було близько 40 майстрів спорту міжнародного класу) цей спорт не розвивається, а лише занепадає.

Р. Левицький також розповів: «Дуже важливо, що нам вдалося відновити роботу секції ветеранів з водних видів спорту, а саме плавців та ватерполістів, адже серед ветеранів є багато спортсменів, які захищають кольори України на світовій арені. На перші тренування ветеранів вже з’явилися близько 40 осіб, а до кінця жовтня нас буде, думаю, 60-70».

Також Роберт Левицький розкрив деталі одного з свої наступних проекту, над яким уже, виявляється, активно працює. Йдеться про створення тренажерного залу просто на вулиці – щось на кшталт київського «Гідропарку». «Тут будуть традиційні та нетрадиційні тренажери, близько 140, -- каже Роберт Левицький. – Хоча без допомоги громадськості, активістів, знову ж таки не обійтися. До підтримки цього проекту вже долучився всесвітньо відомий екстримал Голтес (багаторазовий світовий рекордсмен по надвитривалості людського організму, товариш Жерара Депардьє, друг родини Кеннеді). Сьогодні він має прибути в Ужгород і я думаю, що разом з ним приймемо рішення щодо наших спільних кроків у цій справі. Всіх, хто має свої ідеї щодо створення такого проекту, або ж принаймні тренажери, якими не шкода поділитися (штанги, гирі та інше «залізо») хочу закликати до співпраці. Адже саме від нас, від громади, залежить, яким буде наше місто і що ми залишимо нашим дітям».  

Школа плавання одразу стала подією для Ужгорода. «Вже у перший день тренувань до нас прийшли близько 100 дітей. Такого ніхто не очікував, враховуючи, що ми почали роботу лише з учнями 4-5 класів, і це лише перший день. Думаю, якщо ми вийдемо на повну потужність, то зможемо навчати близько 500 дітей», -- каже Роберт Левицький.

Більше світлин -- у фоторепортажі.

Людмила Олійник, спеціально для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.