В Україні вперше проведуть літературний вечір, присвячений Дню гір

В Україні вперше проведуть літературний вечір, присвячений Дню гір

11 грудня на в палаці графів Шенборнів вперше відбудеться літературний вечір за участі провідних письменників Карпатськогорегіону. Літературний вечір відбудеться 11 грудня у Бібліотеці палацу Шенборнів (санаторій "Карпати"), с.Карпати.

Мирослав Дочинець, Михалой Трайста, письменниця-карпатознавець Марія Чумарна та Олександр Гаврош зберуться в бібліотеці палацу Шенборнів для того аби обговорити значення та вплив Карпатської літератури на сталий цивілізаційний розвиток Карпатського регіону у глобальному вимірі. Вперше письменники зустрінуться у форматі дискусійної панелі та разом зі свідомими управлінцями краю, профільними громадськимио б'єднаннями матимуть можливість обговорити та оцінити значення Карпатської літератури для розвитку людства.

День гір - міжнародне свято встановлене Генеральною Асамблеєю ООН. Резолюцією Генеральної Асамблеї запропоновано світовій спільноті організовувати цього дня заходи, які пропагують значення стабільного розвитку гірських регіонів.

Захід літературної тематики до Дня гір було вперше ініційовано Альпійською конвенцією 2015 року. Центр сталого туризму Українських Карпат вирішив наслідувати успішну практику європейців та приєднатись до ініціативи.

“Ми віримо, що «Читаючі гори» стане гарною традицією для України та способом об'єднатилюдей, якілюблять книги та гори, незважаючи на те, що вони фізичноможуть бути віддалені один від одного. Фестиваль заохочуєобговорюватикультурнівідмінності та схожістьКарпатськогорегіону і водночаспов'язує гори та культуру (стале та мінливе),” – зазначаєЄвген Забарило, керівникпроєкту “Забезпечення розвитку сталого туризму українських Карпат”.

Захід ініційовано Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області та письменником Мирославом Дочинцем в рамках проекту "Забезпечення розвитку сталого туризму в Українських Карпатах".

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання