Новини

В дерев’яній церкві в Ужгороді вже проводять служби

У новозведеному дерев’яному храмі в Ужгороді вже проводять службу. Освячення Благовіщенської церкви відбулося у неділю хресною ходи.

Праобразом ужгородської церкви є храм з села Нересниця (Тячівського району), який було побудовано 200 років тому, але згорів у 2003 році. Завдяки тому, що збереглись креслення можна було відтворити ту дерев’яну церкву в Ужгороді.

«Спочатку була ідея перенести церкву до нашого міста, але вирішили відбудувати Нересницьку дерев'яну церкву, - розповідає мистецтвознавець Михайло Сирохман. - Правда, креслення ті, що ми мали з тієї церкви, були загальними, тому приходилось допрацьовувати важливі деталі. Ця будівля, як і всі 60 дерев’яних церков Закарпаття, є унікальною. Одне з цікавих художних вірішень - це ганок, який відтворювався за фотографіями. Праобраз нашої церкви був повністю авторським: від будівництва до іконопису. Маємо зразок того, що можна відтворити втрачене, може це буде прикладом для наслідування. Звісно, для позитивного результату потрібно об’єднати сили і єпархіальні, і міської влади».


Храм у Нересниці звели у 1813 році - автор Дмитро Гасинець, а у 1825 році - Михайло Маркович зайнявся оформленням іконостасів.

Коли почали будівництво церкви біля кладовища, то багато ужгородців почало хвилювати питання чи можна на тому місці встановлювати храм. Але знавці історії, мистецтвознавці розповіли, що це навіть дуже правильне місце обрали для розташування храму, адже ще у 18 столітті поховання людей відбувались навколо церков і особливо знатних жителів міста ховали по-під сам поріг церкви - це була велика честь для померлих.

Владика Мілан Шашік висловив сподівання, що всі, хто похований на цвинтарі, були віруючими людьми і їх душі радіють, що тут збудували церкву і щодня лунатимуть молитви.

Настоятилем храму обрали отця Михайла Баника, який саме цього року відзначатиме 40-річчя своєї церковної діяльності.

Навколо церкви планують побудувати дерев’яний паркан та дзвіницю. Храм охоронятиметься і працюватиме за певним режимом, бо також хочуть зробити парк з кладовища - вже могили біля церкви розчистили і працюватимуть над цим і надалі. Це хороше місце, щоб побути наодинці з собою, а також місце для роздумів.

Влітку церква і парк будуть відкриті довше, а взимку - скоріше закриватимуться. Це засоби запобіганню вандалізму та знищення пам’яток.

Габріелла Руденко, для Zaholovok.com.ua.

Більше світлин дивіться у розділі «Фоторепортаж».

Comments
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.