Ужгородська школа мистецтв входить в 10-ку найкращих таких шкіл по Україні. Про це в Ужгородському прес-клубі розповіла Наталія Громова, директор Ужгородської дитячої школи мистецтв.
Сьогодні у школі навчаються близько 900 учнів від 5 до 15 років. «Школа мистецтв має унікальну можливість розвивати дітей у дуже різних напрямах, тож батькам не потрібно водити їх у різні заклади, щоб дати початкову мистецьку освіту, - її можна отримати в одній школі. У нас діє і підготовчий клас, який дає змогу правильно зорієнтувати батьків щодо того, у якому напрямку варто розвивати дитину. Тут займаються одразу хореографією, музикою та образотворчим мистецтвом», - каже Н. Громова.
За її словами, тільки за 2012 рік учні школи взяли участь у більш ніж 120 концертах – і в Ужгороді, і в області, а також в інших регіонах України та за кордоном. За минулий навчальний рік понад 300 учнів, а також викладачі побували на різноманітних конкурсах. «Наше завдання – дати можливість дітям проявити себе і показати свої вміння. До речі, є талановиті діти, які проявляють себе одразу у кількох видах мистецтва», - розповідає Наталія Громова.
Навчання у школі мистецтв, переконує директор, допомагає дитині стати більш організованою, планувати свій день, вміло розпоряджатися своїм вільним часом, повноцінно прожити своє дитинство. Крім того, для кожної сьомої дитини заняття у школі мистецтв сприяє не тільки всебічному розвитку, а й вибору майбутньої професії. «Необдарованих дітей не існує, - каже Наталія Громова, - За 32 роки роботи в школі можу це точно сказати. У тому, що дитина не може проявити своїх таланів, винні батьки. Часто буває, дитину, яка хоче малювати, дають на скрипку або на духовий інструмент. І навпаки. Ми у такому випадку пропонуємо - давайте спробуємо інше. За 8 років наші учні можуть перепробувати по 5-6 інструментів, а потмі вступити в музичні навчальні заклади як вокалісти».
«До нас уже навіть приводять своїх внуків бабусі, які колись самі вчилися у цій же школі, і це дуже приємно. Адже ми маємо свої традиції і школа стає все більш популярною», - каже Н. Громова. Ужгородської дитячої школи мистецтв, до речі, входить у десятку найкращих шкіл мистецтва в Україні.
Вікторія Гойдош, заступник директора з навчальної роботи розповіла про напрямки навчання у школі мистецтв: музичний, театральний, вокальний та хореографічний. Так, якщо інші відділи працюють близько 50 років, то театральний започаткований близько 3 років тому. За цей час відбулися уже 2 звітні концерти. Діти з викладачами ставлять невеличкі вистави, до створення декорацій залучають художників. Відділення стає все більш популярним серед ужгородців.
Дзвенислава Головацька, заступник директора з навчальної роботи зупинилася на темі заняття з дітьми образотворчим мистецтвом, народними та духовими інструментами.
Випускники Ужгородської дитячої школи мистецтв сьогодні продовжують навчання та працюють у багатьох країнах світу, на різних континентах. Частина з них, після закінчення вищих закладів, повертаються викладати у рідній школі. Зокрема, Наталія Марфинець, неодноразовий лауреат, працювала у Празькій консерваторії, зараз в Америці. Ольга Чіпак лауреат міжнародних конкурсів, піаністка, виклад та працює в Німеччині. Габріелла Асталош працює у Львівській академії мистецтв, Сюзанна Кассо навчається у Манчестері, Каріна Габуча. Випускники навчаються у Києві, Москві, хореографи у Будапешті.
Фото Габріелли Руденко.