Новини

Ужгородцям розповіли про будівлі австро-угорської доби. ФОТО

Вчора, 2 червня, в Ужгороді, у «Совиному гнізді» відкрили виставку «Архітектура Ужгорода: Австро-Угорська доба». Цікаві подробиці про будівлі та життя міста в кінці XIX – початку XX століття розповіли відому дослідники культурної спадщини Олег Олашин та Ліна Дегтярьова.

Під час відкриття виставки Тетяна Смірга, керівник Мистецького центру «Кубло» розповіла про втілення проекту «Ми – місто», у рамках якого, зокрема, була організована і виставка про архітектуру австро-угорської доби.  «Це – один із завершальних заходів нашого проекту «Ми – місто», який діє уже майже рік. Протягом цього періоду нам вдалося реалізувати кілька цікавих і дійсно дієвих заходів. Наприклад, «Школа ужгородця» для дітей. Ми зрозуміли, що мусимо давати знання уже новому поколінню ужгородців, бо саме вони надалі будуть берегти нашу спадщину і, маємо надію, по-іншому ставитимуться до неї. У рамках проекту «Ми – місто» нам вдалося організувати й екскурсії для чиновників, і кілька виставок, зокрема, «Міжвоєнна архітектура Ужгорода». Наша команда розробила Архітектурну мапу Ужгорода – інтернет-сайт, на якому можна побачити історію кожної будівлі, рік її зведення, архітектора. Мапа буде доповнюватися й надалі», – розповіла Тетяна Смріга.

«У найближчих планах – розробка Карти ужгородського модернізму, яка, сподіваємося, буде не менш цікавою, і  видання Довідника облаштування міста, в якому будуть прописані всі норми, вимоги, рекомендації до облаштування різних об’єктів», – додала вона.

На виставці у «Совиному гнізді» представлено результат тримісячної роботи двох дослідників – Олега Олашина та Ліни Дегтярьової. На основі зібраних даних, на виставкових стендах представлено інформацію про 24 детально вивчені об’єкти архітектури 1867–1918-х років.  Це – унікальна можливість дізнатися надзвичайно цікаві факти про будівлі, повз які проходимо щодня.

Серію вуличних виставок проводить Мистецький центр «Кубло» (ГО «Асоціація сприяння освіті та культурі «ЛІК») у рамках проекту з актуалізації культурної спадщини «Ми місто». Міжнародний проект CHOICE (Cultural Heritage: Opportunity for Improving Civic Engagement – Культурна спадщина: можливості для покращення громадянської активності) відбувається за підтримки Європейської асоціації для місцевої демократії ALDA, проект фінансується Європейським Союзом.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.