Новини

Ужгородцям показали, як приготувати каву на сонячній енергії. ФОТО

Сьогодні, 31 травня, в Ужгороді на площі Театральній усім охочим розповідали та навчали, як змайструвати колектор для нагріву води від сонця, як економити електроенергію у квартирі та будинку, як зарядити смартфон, крутячи педалі велосипеда та зварити каву на енергії сонця.

Ужгородцям пояснили, що уже нині кожен громадянин може зробити для досягнення економії коштів та енергонезалежності на рівні сім’ї, будинку чи квартири. Акція відбулася в рамках інформаційного туру «Енергонезалежність – наша спільна справа» містами України. Еко-активісти та експерти з енергоефективності побували уже у Херсоні, Миколаєві, Одесі, Чернівцях та Івано-Франківську.

«Ми ділимося з людьми практичними і простими порадами: як власноруч зібрати сонячний нагрівач води, як і чим ефективно й надійно утеплити домівки, як економити електроенергію та зробити квартиру чи будинок енергоефективним», – розповідає координатор інфотуру, експерт із енергоефективності Дмитро Сакалюк.

«Існує міф, що матеріали для того, аби власноруч змайструвати сонячний колектор, дуже дорогі. Але насправді, навіть якщо придбати все, що необхідно, у магазині, то це десь 4-6 тисяч гривень. Однак, ті сонячні установки, які ми зараз демонструємо, можна виготовити з підручних матеріалів майже повністю. Тобто, це дійсно не так дорого, як здається», –  додає він.

Усім охочим еко-активісти  показали, як можна приготувати каву «на сонці», використовуючи просту установку, яку може змайструвати будь-хто. Ужгородці куштували каву і щиро дивувалися простоті рішення і його ефективності.

Активісти також надавали консультації, як правильно заощадити енергію у побуті, ділилися матеріалами про енергетику, зміни клімату, розвиток велосипедного руху у містах.

«Енергозбереження та енергоефективність – це єдиний шлях розвитку держави, який дозволить розвиватися економіці та забезпечить комфортне життя для людей», – каже Дмитро Сакалюк. За його словами, у держбюджеті цього року на енергоефективність виділено у 60 (!) разів менше коштів, ніж на субсидії. Однак, як стверджують еко-активісти, ощадливе використання енергоресурсів та енергоефективні рішення дозволять з часом повністю відмовитися від імпорту газу і (у перспективі звичайно) від видобування палива.

Поки держава чекає, кожен українець самостійно може виконувати прості дії та приймати енергозберігаючі рішення для власної домівки, які приведуть до зменшення споживання енергії у кожній родині.

(Посібник із виготовлення сонячних колекторів за посиланням

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.