Новини

Ужгородців запрошують вийти на захист набережної Незалежності

У неділю, 2 вересня, о 14:00 біля 1-ї школи відбудеться мітинг на захист набережної Незалежності. Мешканців Ужгорода запрошують прийти і висловити свою думку про долю одного з найважливіших громадських просторів міста.

21 серпня міська рада Ужгорода опублікувала не обговорений з фахівцями та громадськістю проект капітального ремонту набережної Незалежності. Містяни висловили вимогу не починати ремонт до аналізу проекту експертами та проведення громадських слухань. Проте міська рада проігнорувала думку ужгородців.

31 серпня на набережній розпочалися роботи – незаконні, оскільки працівники не змогли надати громадськості дозвільні документи. Активні громадяни Ужгорода згодні з тим, що набережна потребує оновлення – але тільки за умови ретельного і якісного підходу. А нинішній проект викликає сумніви з ряду причин. По-перше, до розробки проекту і виконання робіт залучили сумнозвісне ТОВ «КБК», що має відкриті кримінальні провадження за фактами нанесення матеріальних збитків міському бюджету на 2,4 млн грн та заволодіння бюджетними коштами на 9,8 млн грн.

Підрядник-монополіст, що ремонтує площу Петефі та вулицю Капушанську, перебуває в імовірній змові з міським головою Богданом Андріївим та службовими особами Департаменту міського господарства Ужгородської міськради – і це дуже дорого обходиться ужгородцям. Наприклад, Покостівську гранітну плитку для реконструкції набережної Незалежності міськрада закупила за ціною в 2,25 разів вищою за ціну виробника, для реконструкції площі Петефі – у 3,23 разів. Збитки бюджету Ужгорода від закупівлі Покостівської гранітної плитки для ремонту набережної складуть 2 641 119 грн. По-друге, проект ремонту був розроблений в обхід конкурсної процедури, без проведення громадських слухань і без погодження органами охорони культурної спадщини. Департаментом культури Закарпатської ОДА вже складено припис за фактом незаконних робіт на набережній. По-третє, набережна Незалежності входить до району Малий Галагов – майбутнього об’єкту ЮНЕСКО. Будь-який необережний крок – і про внесення до Списку світової спадщини можна забути. Це автоматично закриває перспективи збільшення туристичного потоку та надходжень у бюджет міста.

Крім того, ужгородці побоюються, що непрофесійні дії під час ремонту можуть знищити гордість міста – найдовшу в Європі липову алею. Уже при провальному старті робіт працівники пошкодили кореневу систему дерев, що може призвести до їх загибелі. Ще один необережний рух – і липи можуть повторити долю каштанів на Київській набережній та дерев на площі Петефі. І це не плитка, яку можна відновити. Набережна – символ міста, без якого неможливо уявити Ужгород. Це частинка історії кожного з нас. Те, що неможливо купити за гроші. Це місце, яке ми маємо зберегти – заради наших дітей, заради поваги до себе і міста, в якому живемо. Не будьте байдужими – приходьте і не дайте знищити те, що для вас дороге.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.