Новини

Ужгородських ромів-прибиральників звільняють з роботи.ФОТО

Про це повідомляє ромський активіст Мирослав Горват. 

"Цього тижня до нас звернувся трудовий колектив, зокрема група ромів, які працюють у місцевому ЖРЕРі № 1 і які потребували нашої допомоги.

Справа в тому, що 2 березня 2015 року всіх працівників цього ЖРЕРу, в штаті якого працюють тридцять дев’ять працівників, з яких тринадцять ромів, було зібрано і проінформовано про те, що їх буде звільнено у зв’язку з майбутньою ліквідацією комунального підприємства.

Цей ЖРЕР знаходиться по вулиці Петефі, історично склалося, що в цьому КП вже кілька поколінь підряд працюють прибиральниками саме роми. Так, справді, кілька комунальних підприємств, а саме ЖРЕРи №№ 1, 4, 5 та 8 Ужгорода будуть реорганізовані, а на їх місці будуть створені приватні фірми, які будуть надавати ті ж самі послуги.

Ми звернулися спочатку до директора ЖРЕРу п. Надії Петрішко аби вона роз’яснила нам причину своїх дій. Пані Надія повідомила нас, що вже підготовлений та виданий наказ № 17 про ліквідацію ЖРЕРу та попередження його працівників про їхнє звільнення у зв’язку із скороченням штату. На жаль, цей документ Надія Петрішко не надала нам для ознайомлення. Це пов’язано, мабуть, з тим, що співробітники мали розписатися на сторінці даного наказу про те, що вони ознайомлені з цим документом. А це означає, що вони могли і не отримати окремо повідомлення про умови їхнього звільнення.

За коментарем ми звернулися до працівника департаменту міського господарства, який нам роз’яснив, що якщо особа підписує окремо попередження, то в ньому вказується підстава звільнення працівника, в даному випадку у наказі № 17 говорилося, що працівники звільняються згідно п.1 ст. 40 КзПП у зв’язку із скороченням штату підприємства.

По-перше, наказу про переведення комунального підприємства у приватну форму власності станом на 19 березня ще немає. Тому трудовий колектив просто вирішили скоротити. В результаті цих скорочень у ЖРЕРі № 1 мали залишитися працювати тільки двоє осіб – це директор та бухгалтер.

17 березня 2015 року ініціативна група працівників комунальних підприємств міста Ужгород в особі І.І. Балог звернулася з колективною заявою на ім’я міського голови Ужгорода В.В. Погорелова, першого заступника міського голови І.І. Волошина, в.о. директора департамента міського господарства О.А. Костенчука з проханням врахувати при проведенні майбутнього конкурсу по відбору підприємств із надання житлово-комунальних послуг в Ужгорода необхідність переведення на роботу колишніх працівників КП міста; забезпечити трудову зайнятість колишніх працівників КП міста шляхом переведення на роботу до підприємств, які будуть відібрані за результатами конкурсу. До підготовки цієї колективної заяви активно підключився Микола Яцков – громадський активіст, заступник голови громадської правозахисної організації КАПЛ «Вестед».

18 березня ми звернулися в телефонній розмові до в.о. директора департаменту міського господарства Олександра Костенчука з проханням призначити нам зустріч, щоб ми задали кілька питань щодо ситуації, яка склалася у ЖРЕРі № 1. Олександр Костенчук відповів нам, що на сьогодні немає підстав для такої зустрічі, оскільки міська рада не володіє інформацією стосовно переходу ЖРЕРу № 1 в іншу форму власності та скорочення його персоналу. Ця відповідь нам здалася дивною, тому що в листі від 11 березня 2015 року за № 24.01-15/500 департаменту міського господарства Ужгородської міської ради за особистим підписом О.А. Костенчука йде мова саме про оптимізацію роботи комунальних підприємства Ужгорода з обслуговування житлового фонду та внутріквартальних територій міста.

19 березня ми знову завітали до директора ЖРЕРу № 1 Надії Петрішко, яка дійсно підтвердила, що стосовно її закладу здійснено розподіл районів обслуговування до інших ЖРЕРів Ужгорода, а саме до районів №№ 3, 4, 5 міста. Вона підтвердила, що із штатного розпису тридцяти дев’яти осіб мають залишитися тільки двоє, а інші повинні бути скорочені. На 30 березня 2015 року повинен бути об’явлений конкурс по наданню послуг з обслуговування будинків, в якому ЖРЕР № 1 не буде приймати участь.

Від себе хочу зазначити, що у всіх «жеках» та приватних фірмах з обслуговування житлових будинків Ужгорода працює багато ромів, і зараз дуже важливо, щоб кожна родина не втратила заробіток та робоче місце. Однак, я бачу, що багато людей, більша частина з яких роми, все ж таки залишаться без роботи. Сьогодні в Ужгороді триває процес переходу фірм з комунальної власності міста у приватну. Але чи покращиться від цього якість надання послуг?", - пише активіст. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.