Новини

Увага, карантин: чим зайняти дітей на вимушеному відпочинку

Минулого тижня, у п’ятницю, стало відомо, що Ужгороді на два тижні вводять карантин у школах та дитсадках.  Він триватиме із 25 січня по 8 лютого 2016 року. 

Ця новина дуже порадувала всіх діток обласного центру. Але те, що так весело для молодших, може видатися головним болем для батьків... Що робити з дитиною, як уберегти її від небезпек, чим зайняти купу вільного часу.

Тому Zaholovok.com.ua пропонує цілий ряд занять, які допоможуть справитися зі ситуацією, а заодно й розвинути чи розважити дитину.

1. Відвідайте бабусю й дідуся. Адже вони так давно хотіли побачити онуків. І повірте: вам може здатися, що декілька днів з дітьми — то для них складно, але насправді ваші мама чи тато, навпаки, відчують себе потрібними. Але, звісно, зловживати їх гостинністю також не варто.

2. Дуже добре, якщо можна відправити дитину до тих же дідуся й бабусі у село. Все-таки інфекція розвивається не всюди. Наприклад, у Мукачеві карантин не оголошували. Там, навпаки, кількістю хворих зменшується. Тому село насправді може зменшити ризики грипу у ваших сина чи дочки. Але і цим моментом зловживати не варто. Бо самі знаєте, як дуже сильно сучасні діти люблять бути у селі без Інтернету. 

3. Розвивайте творчі здібності дитини. Якщо у вас вдома живе маленький митець, допоможіть йому стати іще кращим. Фарби, олівці, пластилін, кольоровий папір, - всі ці предмети потрібні не лише для уроків малювання в школі. Дайте дитині свободу творчості. Нехає поекспериментує. А як вийде щось гарне, то і вчительці потім можна показати.

4. Навчіть дитину вишивати або грати на піаніно. Підійде будь-яке хобі, яким володієте ви, але яке не опанувала ваша дитина. Тому якщо з певних причин сидітимете вдома разом, використайте цей час із користю.

5. Подбайте про книги. Якщо Ваш дитина любить читати, сходіть у бібліотеку і візьміть для неї декілька нових книг. І не обов'язково по шкільній програмі. Нехай це буде якась пригодницька повість про юних детективів або сучасне фентезі. Гарна книга може перенести людину у нові світи, а тим паче з фантазією у юному віці все більш ніж прекрасно.

6. Займіть дитину хатніми справами. Це не так весело, як читати книги, але також потрібно. Нехай малеча привчається до порядку. Навантажувати, однак, дитину не варто. Складіть їй легенький розпорядок дня і включіть до нього прості заняття, як то прибирання власної кімнати чи миття посуду. Однак, не забудьте включити до нього ті ж самі книги.

7. Встановіть корисні комп’ютерні ігри. Сучасні діти іноді відірватися не можуть від планшетів чи комп'ютерів. Використайте це з розумом. Всесвітня павутина пропонує багато корисних можливостей для розвитку дітей. Окрім того на ПК можна створити додаткового користувача для дитини і визначити дозволені для неї програми та дії.

8. Купіть цікаву настільну гру. Особливо добре, якщо дітей двоє і більше, або можна залучити сусідських. Гарна гра відволіче дітей від телевізора та навіть комп’ютера.

9. На вихідних поїдьте у гори на лижі. А для дітей візьміть санки. Зараз саме сезон снігу. Та і курортів на різні смаки вистачає. Цілком імовірно, що у ваших дітей можуть виявитися чудові лижні таланти.

10. Не забудьте вчитися. За два тижні дитина може підзабути шкільну програму або забути про домашні завдання, які раніше визначили шкільні вчителі. Аби не гарувати у останній момент, варто цей процес розтягти на два тижні. Тоді і процес повернення до школи буде менш стресовим.

11. Просто поговоріть із дитиною. Нехай цей пункт і останній, але він дуже важливий. Коли ви востаннє спілкувалися про друзів або про навчання дитини серйозно і довго? Не поспішаючи зготувати вечерю або не збираючись на роботу чи до школи. Пам'ятайте, однак, що маєте бути дитині другом, а не критиком, інакше душевної розмови, а відповідні і правди не доб’єтеся.

У якості бонусу додаємо правила безпеки від порталу "Педагогічна преса" для дітей, які самі залишаються вдома на тривалий час. Найголовніше дитина повинна чітко усвідомити: є речі, яких робити не можна за жодних обставин.

  • Нікому не можна відчиняти дверей, навіть якщо це прийшла сусідка чи подруга мами. Вхідні двері повинні відчиняти лише дорослі. Поясніть дитині, що у всіх близьких є ключі від квартири.
  • Не можна по телефону незнайомим людям розповідати, що вона (дитина) зараз сама вдома, а мама прийде тільки через годину. І взагалі не дозволяйте дитині вступати в тривалі бесіди зі сторонніми. Скажіть дитині, щоб незнайомим людям вона відповідала приблизно так: “Мама зараз дуже зайнята і не може поговорити з вами. Зателефонуйте через годину”. У цьому випадку ви, по-перше, не змушуєте дитину брехати, адже мама справді зайнята. А по-друге, стороннім невтямки, що дитина вдома сама.
  • Не можна нічого кидати з балкона та з вікна. До вікон взагалі краще не підходити і не визирати на вулицю. На вікна краще поставити спеціальні блокуючі засувки, що їх дитина не зможе самостійно відкрити.
  • Не можна гратися з електропобутовими приладами та газовою плитою.
  • Біля телефону повинен бути список потрібних номерів (ваш мобільний, татів, тітки, бабусі, і т.д.), щоб у разі екстреної необхідності дитина знала, куди їй телефонувати. І обов’язково поясніть дитині, в яких випадках треба терміново дзвонити та кликати на допомогу.
Zaholovok.com.ua 
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.