Новини

Українські заробітчани торік переказали додому 4,297 млрд доларів

За даними НБУ, в 2012 році до України шляхом міжнародних систем грошових переказів надійшло 4,297 млрд доларів США, що на 36,2 % більше, ніж рік тому. Крім того, у межах України за допомогою грошових переказів було перераховано 21,568 млрд гривень та 12 млн доларів США. Це свідчить про наявність стабільного зростання попиту на дану банківську послугу серед українців.

Громадяни України все більш віддають перевагу цивілізованим засобам переказу грошей, в той час як так звані «автобусні перекази», коли гроші передають за допомогою водіїв автобусів чи провідників потягів міжнародного сполучення, залишаються у минулому.  

Про це вчора, 25 квітня, у рамках першого засідання Фінансового клубу, організатором якого став Банк ПІВДЕННИЙ, в Ужгородському прес-клубі повідомила фінансовий експерт Майя Винниченко.  

Обсяг грошових переказів неухильно зростає, але серед інших причин цього зростання експерти відзначають інфляційні процеси та курсові коливання. Поруч з ростом цін відповідно зростає й сума грошових переказів, які родичі надсилають своїм близьким на Україну. Наприклад, ще у 2011 році середня сума, яку надсилали до нашої країни, дорівнювала 120 доларів США, а вже у минулому році її розмір складав 160-180 доларів.

 «Переважна частина грошей надходить до нашої країни від заробітчан, які працюють за кордоном. Згідно з статистикою Міжнародної організації з міграції в Україні, більш ніж 70 % міжнародних переказів, родичі трудових мігрантів витрачають, як то кажуть, на життя, 26 % - на придбання товарів широкого споживання та лише 3 % - на відкриття власного бізнесу», - говорить Майя Винниченко, начальник Ужгородського відділення філії Акціонерного банку «Південний» у Львові.

Головні гравці ринку грошових переказів – компанії Western Union, Юністрим, MoneyGram, Migom та Contact. На долю цих п’яти компаній приходиться біля 75 % міжнародних переказів грошей. Всього в Україні здійснюють діяльність 23 компанії, які пропонують послуги грошових переказів.

«Сьогодні ми бачимо як внаслідок гострої конкурентної боротьби практично всі системи міжнародних грошових переказів знижують тарифи. Більш того, клієнт може скористатися багатьма акціями та пропозиціями, які дозволяють відправляти гроші практично без комісії. Така ситуація дозволяє відмовитись від нелегальних на ненадійних «автобусних» переказів грошових коштів», - розповідає Михайло Словенка, начальник відділу по роботі з фізичними особами Ужгородського відділення філії Акціонерного банку «Південний» у Львові

Експерт розповів присутнім, що крім міжнародних систем грошових переказів клієнти банків можуть скористатись послугами системи SWIFT. Таку назву отримало об’єднання банків, які обмінюються електронними повідомленнями. Перевагами такого виду переказів можна значно нижчу комісію та відсутність обмежень на суму переказу. Але є й «мінуси», головний з яких – строки переказу, яки звичайно дорівнюють 3-5 днів.

Тому для прискорення терміну переказу фахівці радять обрати банк, який має прямі кореспондентські стосунки з банками країни, куди надсилаються гроші. У такому випадку гроші надійдуть до отримувача через два дні.

Доповідачі також розповіли про цікаву можливість, за якої заробітчани можуть переводити кошти в Україну з метою зберігання їх тут на депозитному рахунку. Адже відсотки за депозитами в Україні значно вищі, ніж за кордоном. Утім, часто, на жаль, за словами М. Винниченко, заробітчани заробленими коштами віддають раніше набуті борги, а не заробляють на майбутнє.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.