Новини

Українські вегани обурені закарпатським фестивалем гентешів

Відповідна ініціатива стала поширюватися у соцмережах, зокрема на Фейсбуці.

А все через те, що зі 30 по 31 січня у селі Геча анонсовано традиційний фестиваль гентешів або ж різників свиней. 

"З давніх часів на Закарпатті проходять яскраві оригінальні свята і фестивалі. Конкурс гентешів можна віднести до таких свят. Традиційно він проходить у кінці січня, у 2016 році фестиваль в Гечі планують провести з 30 по 31 січня. Гентеш є традиційним закарпатським фестивалем професійних різників свиней, серед яких проводиться конкурс. У період святкування у відвідувачів з’являється чудова нагода не лише спостерігати вправність майстрів та ознайомитися з технологією приготування смачних м’ясних страв, а й насолодитися ними, наповнитися гарними емоціями та прекрасним настроєм", - пише портал igotoworld.

Натомість веган-спільнота описує свято дещо по-іншому. 

"У селі Геча Берегівського р-ну Закарпатської області 30 січня 2016 року відбудеться масове вбивство свиней - публічна акція крові, страху, смерті.... Ми засуджуємо такі розваги і просимо Вас долучитися до нашої події та висловити свою повагу до тварин та їх прав!", - йдеться у заяві ативістів.

Цьогоріч, як повідомляє портал beregovo.today, розпочнеться фестивальтакож традиційно рано-вранці з досить кривавого ритуалу - забою свиней та обпалювання туш соломою. 

Окрім петиції, яку можна підписати онлайн, активісти пропонують також взяти участь у відеозверненні до організаторів фестивалю різників на Закарпатті з метою переконати їх у недоцільності публічного вбивства тварин, як жорстокого та неприйнятного явища у 21 столітті. Разом з тим закарпатців просять висловлювати протест свідомо і без агресії. 

Нагадують активісти і про українське законодавство. Зокрема, ст.5 ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" попереджає: 

"Забороняються пропаганда жорстокого поводження з тваринами, заклики до жорстокого поводження з ними, а також пропаганда мисливства в системі дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної і вищої освіти. Забороняється використання в розважальних або комерційних цілях матеріалів, що демонструють жорстоке поводження з тваринами". 

Роз'яснення щодо фестивалю надали і юристи: публічне видовщне дійство із залученням тварин з метою запобігання громадського порядку підлягає контролю зі сторони міліції (правоохоронні органи), управління вет.медицини області, упаравління культури та з погодження представників місцевої влади на проведення заходу і використання територій. Екоінспекція може провести додатковий контроль по зверненню громадян чи органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів. Що перевіряється? Право власності на тварин, їх легальне придбання, ветеринарні документи та дозволи на проведення умертвіння з вимогами законодавства, а також правила санітарні, правила безпеки та правопорядку, правила та вимоги публічних видовищних заходів. Якщо встановлено порушення ККУ і ст. 300, то за заявою свідка правоохоронні органи зобов'язані відкрити провадження та притягнути до відповідальності як ініціаторів фестивалю, так і причетних посадових осіб.

Окрім того веган-спільнота просить закарпатську прокуратуру звернути увагу на фестиваль та його законність. 

Подивитися фотозвіт фестивалю гентешів зі минулих років можна у публікації Ігоря Меліки. Нагадаємо також, що у 2015 році фестиваль різників у Гечі завершився масовою бійкою. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.