У замку Сент-Міклош відбудеться фестиваль середньовічної культури «Срібний татош»

У замку Сент-Міклош відбудеться фестиваль середньовічної культури «Срібний татош»

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів фестивалю середньовічної культури "Срібний татош", який проходитиме 27-28 травняу замку Сент-Міклош, смт. Чинадієво, Мукачівський район.

Організатори заходу розказали про особливості нового сезону, новинки фестивалю та середньовічні атракції.Юрій Славік нагадав, що фестиваль цього року проводиться вже вшосте.

«Фестиваль досить різноплановий, незважаючи на визначену тематику, ми поєднали у межах фестивалю різні напрямки. Цього року додали ще деякі майданчики,- каже Юрій Славік.- Фест розпочнеться о 12.00 27 травня і триватиме до 28 травня у замку Сент-Міклош. Основний акцент -- лицарські бої, різні майстер-класи з ремесел. Потужний клуб середньовічної реконструкції з Угорщини організовує потужний середньовічний табір. Цього року також прибувають учасники з-за кордону: Білорусі, Молдови, Угорщини. Ще однією родзинкою стане потужна кінна програма потужна. Плануємо влаштувати навіть кінний турнір».

Олександр Шершун додав, що лейтмотив фестивалю – «мрії збуваються». «Дуже багато з того, що ми планували, вдасться реалізувати на цьому фестивалі. 6-ий фест вийде ще масштабніший, ніж п’ятий. Сподіваємося, що вдасться провести класичний лицарський турнір, має виглядати дуже ефектно (8 коней). Готує сюрприз, спеціальну програму Каретний двір зі Львова. Ми також запустили проект «Ситий татош», який буде презентований на самому фестивалі вперше. Зауважу, що з першого фестивалю ми презентували гастрономічні проекти. Заплановано дитячі масові бої на м’яких мечах, що стане першим поштовхом до розвитку цього виду спорту в Україні», - каже Олександр Шершун.

Для дітей діятися дитячий майданчик «Татошик» з різними безпечними атракціями. Окремо діятиме літературний майданчик «Літературний Татош». Про цей проект розповів Олександр Сікура.

«Природа і тема надихає до написання творів, тому ми організували напрямок, який пов’язаний  з мистецьким, творчим, музикою. Запланована вечірня програма - містичне театралізоване дійство біля вогню,  а також недільний конкурс. Приїжджають учасники із областей західної України, Києва, можливо, будуть із-за кордону», - розповів Олександр Сікура.

Організатори зауважили, що вартість квитків на фестиваль залишається минулорічною, дитячі квитки за низькими цінами. Спеціально на два дні запустили рейсовий автобус на фестиваль, квитки можна придбати на вокзалі.

Фото: А. Семенюк.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...