У цьогорічній програмі фестивалю "Інтерлялька" - вистави і для дітей, і для дорослих. ПРОГРАМА

У цьогорічній програмі фестивалю "Інтерлялька" - вистави і для дітей, і для дорослих. ПРОГРАМА

 В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів Міжнародного фестивалю театрів ляльок в Україні «Інтерлялька -2019», який проходитиме в Ужгороді 1-4 жовтня.

   Цьогорічний фестиваль – це 10 країн-учасниць, зіркові вистави для дорослих, що отримали Гран-Прі на престижних фестивалях, сценічні втілення відомих казок народів світу та української народної творчості, маріонетки, маски, рукавичні, планшетні та інші ляльки. Завісу над прийдешнім форумом лялькарів – програму, цікаві подробиці про театральні колективи, вистави, яскраві особистості учасників фестивалю підняли на прес-конференції.

   Мирослав Петій, Голова Оргкомітету XVII Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Інтерлялька -2019», Директор-художній керівник Закарпатського академічного обласного театру ляльок розповів, що фестиваль матиме дві локації: сцена лялькового театру та мала сцена облмуздрамтеатру. «Нам вдалося цього року запросити велику кількість учасників. Буде представлено надзвичайно професійні колективи з 10-ти країн, зокрема, з України, Італії, Словаччини, Польщі, Литви, Румунії, Грузії, Естонії та інших. Оцінюватиме роботу учасників фестивалю поважне журі з представників різних країн. Діятиме у нас ще одне журі – це студенти наших вишів, які будуть визначати призера глядацьких симпатій».

   Театральні колективи  будуть боротися за гран-прі фестивалю. Цього року головний приз виготовив ужгородський скульптор Костянтин Ковган. За всю історію фесту, головну нагороду виготовляли багато відомих митців, зокрема, Богдан Корж, Михайло Колодко та інші.

  Крім гран-прі, за ловами Мирослава Петія, учасники позмагаються у номінації «краще режисерське втілення»,  «краща чоловіча роль», «краща жіноча роль», «приз глядацьких симпатій». Окрім цінних подарунків передбачено грошові винагороди: від 2 тис.грн. до 4 тис.грн.  

  «Церемонія відкриття фестивалю відбудеться 1 жовтня на площі Театральній о 15.30,- додав Мирослав Петій. - Буде також театральна хода, де беруть участь всі учасники фестивалю. Закриття «Інтерляльки» та вручення нагород - 4 жовтня о 13.00. Чекаємо всіх містян і гостей міста!»

   Ніна Малишка,  член Оргкомітету та координатор фестивалю зауважила, що крім вистав заплановано майстер-класи Адели Молдован з Румунії, яка була на фестивалі ще у 1992 році, брала участь від угорського та румунського театрів. Тоді її назвали «королевою маріонеток». З того часу Адела Молодован викладала у Франції, поставила дуже багато вистав і продемонструє свою майстерність знову в Ужгороді. « Особливість цьогорічного фестивалю також в тому, що маємо кілька потужних вистав для дорослих.  Програма дуже насичена. Зокрема, 1 жовтня, відбудеться вистава «Пікова дама» колективу з Білорусі, за який актори на міжнародних фестивалях отримували гран-прі.  2 жовтня дуже цікава вистава львів’ян «Пустостан», 3 жовтня варто переглянути виставу «Міагулі» (Батумі, Грузія). Міагулі-це ім’я жінки в гірському селі. Сама вистава без слів, тільки з музикою. Дуже унікальні ляльки, задіяні сніг-машина і дим-машина. Взагалі цей колектив привіз 400 кг декорацій».

  Оксана Бабунич, директор Департаменту культури Закарпатської ОДА нагадала, що підтримує фестиваль облдержадміністрація та обласна рада. «Але без титанічної праці театру, фестиваль був би не можливим. Він проводиться раз на 2 роки, оскільки підготовка такої масштабної події займає багато часу,- каже Оксана Бабунич. – «Інтерлялька» давно вийшла за рамки дитячої атракції і є однією з найяскравіших осінніх подій в Ужгороді. Запрошуємо всіх, хто пам’ятає з дитинства ляльок, любить театр. Насичена програма дозволить задовольнити потреби максимальної кількості глядачів».

  Наприкінці минулого року вийшла книжка про фестиваль, який проводиться в області вже 17 раз, «Лялькове Закарпаття. «Інтерлялька» у фестивальному русі європейського театрального простору». У ній зібрано архівні матеріали та фото попередніх 16-ти фестивалів.  За словами директора лялькового театру, тоді, у 90-роки завдяки «Інтерляльці» українські режисери відкривали собі шлях в Європу, тут дебютували зірки українського лялькового мистецтва.   

  Детальну програму фестивалю та інформацію про кожну з вистав можна також переглянути на ФБ-сторінці лялькового театру .

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання