Новини

У Рахові провели велосипедний марафон «Стежками опришків»

На вихідні на вулицях Рахова з’явилося багато велосипедистів-учасників масштабного велосипедного марафону "Стежками Опришків". Спортсмени з п’яти країн світу та 30 міст України приїхали підкорювати стрімкі схили Свидовецького гірського масиву Карпат.

Для того, щоб проїхати дистанцію в 47 км і в 60км, необхідно мати неабияку силу, спритність і витривалість. Особливо хочеться відзначити сміливість учасників, котрі не побоялися холодного дощу, вітру, туману, складних умов і подолали увесь маршрут. Катання по горам завжди пов’язано з ризиком, проте завдяки місцевим волонтерам,була проведена якісна робота з маркування трас, а безпеку та допомогу забезпечували 6 пікетів- контрольних пунктів, на котрих чергували лісники, представники рятувальної служби МНСта бригади швидкої допомоги.

Представник оргкомітету Ігор Похвіщев розповів, що травми на таких змаганнях звична справа, проте, в цей день янголи-охоронці оберігали учасників, тому лише деякі отримали подряпини. Велосипедисти приїжджали на фініш брудні, але щасливі. Гонщики змагалися в 6 різних категоріях: за віком, статтю та складністю маршруту. Найшвидший учасник подолав дистанцію за 3години 5 хвилин, за що був нагороджений справжнім мисливським капелюхом, а переможниця серед дівчат здобула гуцульську корону. Замість звичайних кубків організатори дарували переможцям бартку – традиційну гуцульську сокиру, виготовлену місцевими майстрами, а також призи від спонсорів.

Майже всі учасники обіцяли повернутися сюди знову, бо краса Карпат і цікаві веломаршрути не можуть лишити людей байдужими. Гості марафону поласували традиційною стравою - смачним Бограчем, якій допоміг відновити сили. Та найбільше велосипедистам сподобались гостинність та щире, доброзичливе ставленням господарів. Петро Попович- ініціатор та натхненник цього дійства об’єднав навколо цієї події половину міста. За його словами, підготовка зайняла більше півроку. Допомагали всі: від школярів до мера міста, волонтери, організації, підприємства. Він зазначив що взявся за цю справу заради дітей - за рік багато  рахівчан придбали велосипеди, і почали кататися рідними Карпатами.

У підсумку - у Рахові пройшов якісно організований марафон, а такі заходи вже стали звичним явищем в Європі, бо вони дають можливість відкривати нові красиві місця, стимулюють розвиток туризму та заохочують людей вести здоровий та активний спосіб життя.

У День Незалежності над Карпатами лунало: "Слава Україні" від велосипедистів. Опришківські стежки не забуті, вони будуть чекати нових гостей, щоб надихати, випробовувати і нагадувати, що краще гір можуть бути тільки гори, котрі споглядаєш катаючись на велосипеді.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.