Новини

У Польщі кажуть, що Путін пообіцяв Угорщині віддати Закарпаття

«Заперечення екс-главою МЗС Польщі Радослава Сікорського своїх попередніх тверджень про факт розмови у 2008 році президента РФ Володимира Путіна і колишнього прем'єра Польщі Дональда Туска щодо поділу України виглядає “непереконливим і вимушеним кроком”. З огляду на це, цікавим є питання: чи не обіцяв Путін частину України ще комусь з її сусідів, наприклад Угорщині?», - йдеться у статті “Путін частує сусідів частинами України”, опублікованій у четвер у виданні Gazeta Wyborcza.

Її автор Войцех Мазярський пише, що,говорячи про російські танки в ряді європейських столиць за два тижні, Путін чомусь не згадав в цьому переліку Будапешт. Він зауважує, що в Закарпатті проживає багато угорців, а прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан останнім часом заговорив про ширшу автономію для цієї області.

Автор підкреслює, що Орбан колись був запеклим противником Москви, а зараз чомусь активно її підтримує. Публіцист риторично запитує: "Чи щось сталося з лідером Угорщини, що він настільки радикально змінив курс і став грати в одній команді з Кремлем?". На його думку, пояснення деяких експертів, що Орбан таким чином піклується про енергетичну безпеку країни, виглядають не зовсім переконливо. Він припускає, що громадська думка, скоріш за все, не володіє повною інформацією і не враховує якихось важливих розрахунків Орбана.

“Угорський прем'єр, який мріє увійти в історію як національний покровитель, знає, що земляки вибачать йому братання з Москвою і зраду демократичних ідеалів його молодості, якщо б компенсацією за це було повернення хоча б частини територій, втрачених після Першої світової війни”, - підкреслює Мазярський.

Він нагадує, що в результаті Тріанонського договору 1920 року Угорщина втратила дві третини своєї території, що стало найбільшою травмою для угорців у минулому столітті.

Автор констатує, що варто було б дізнатися, про що говорили наодинці лідери Росії й Угорщини і чи не тому США нещодавно наклали санкції на шість вищих посадових осіб Угорщини. “Цей крок (Вашингтона. - Ред.) є безпрецедентним у відносинах між союзницькими країнами. Можливо, Вашингтон вже поставив собі такі питання і вислав Будапешту попереджувальні сигнали?” - припускає автор, - пише Укрінформ. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.