Новини

У лютому на Закарпатті перешкоджали діяльності журналістів

У лютому в Україні дещо погіршився рівень свободи слова, порівняно із попереднім місяцем. Такими є результати моніторингу свободи слова, який проводить Інститут масової інформації.


Зокрема, за даними ІМІ, у лютому в Україні відбулося 8 випадків перешкоджань журналістам (у січні — 1), 5 побиттів (у січні — 6), один журналіст загинув у зоні АТО (фотокор «Сегодня» Сергій Ніколаєв).

Водночас, на території Криму, у лютому ІМІ зафіксував 3 випадки тиску на ЗМІ і журналістів (у січні — 2). Зокрема, це вимоги окупаційної влади блокувати так звані «екстремістські сайти», а також відмова кримському сайту QHA в здійсненні інформаційної діяльності в Криму.

У лютому також відбулося 2 випадки затримання журналістів представниками «ДНР» — італійського та польського журналістів було затримано на кілька годин та обшукано.

Перешкоджання законній діяльності журналістів були зафіксовані у Києві, Полтаві, Ужгороді, Рівному, Волині, Миколаєві.

«Журналістам забороняли фотографувати, записувати на диктофон судові засідання, писати новини в онлайн-режимі, не пускали на той чи інший захід. Перешкоджали журналістам судді, прес-секретар, охоронці, адміністратор супермаркету, міліціонери, працівники облдержадміністрації, а також колеги по цеху», — розповіла експертка ІМІ Катерина Дячук.

Випадки побиттів та нападів зафіксовано на Донеччині, Черкащині, Чернігівщині, в Одесі та Миколаєві. За даними ІМІ, нападали та били журналістів прихильники «ДНР», представники організації «Рада громадської безпеки», люди у камуфляжі, депутат сільради та директор миколаївського обласного держархіву. Журналістам розбили камеру, вибивали і викручували техніку з метою припинення зйомки, також представників ЗМІ виштовхували та били.

Доступ до інформації «перекривали» у Чернівцях, Києві, Рівному та на Закарпатті. Зокрема, журналістам не відповідали на інформаційні запити, обмежували доступ до сесії міськради, запрошували на представлення чернівецького губернатора лише телевізійників.

Також ІМІ зафіксував 3 випадки судових позовів проти журналістів та ЗМІ, по 2 випадки погроз журналістам, кібер-атак на онлайн-ЗМІ, та пошкодження майна ЗМІ і журналістів.

З повним описом випадків, що увійшли до Барометру свободи слова за останній місяць, можна ознайомитись за посиланням.

Довідка: Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія; цензура, темники, доступ до інформації; непрямий тиск; інтернет-тиск; юридичний тиск, а також фіксується реакція влади та журналістської спільноти на такі факти. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.