Новини

Труднощі на ринку праці Закарпаття: на 1 робоче місце 9 претендентів

У Закарпатській області, за даними головного обласного управління статистики, на одне робоче місце претендує в середньому 9 шукачів роботи: на 7702 зареєстрованих безробітних створено лише 860 робочих місць (дані жовтня 2015 року). При цьому у жовтні за допомогою служби зайнятості області було працевлаштовано 1193 безробітних – 12,5% від загальної кількості. Майже 70% із загальної кількості безробітних – жінки.

Кваліфікованим спеціалістам не турбуватися

За даними служби занятості, впродовж року найбільший попит серед роботодавців зберігається на кваліфікованих робітників, що можуть працювати у сферах промисловості, а також на працівників сфери торгівлі. Водночас найчастіше (більше ніж у 20%) втрачають роботу люди, які не мають кваліфікації та працювали на посадах, що не потребують спеціальної підготовки. Також низький попит (на рівні 2,2%) спостерігається на робітників сільськогосподарської галузі, працівників лісгоспів, господарств з риборозведення тощо (1,4%).

При цьому спостерігається плавне зростання кількості робочих місць: так, у вересні 2015 року цей показник на 7,2% перевищив кількість вакансій серпня. Хоча, якщо аналізувати показники з аналогічним періодом минулого року, статистика буде не такою позитивною: вакансій менше приблизно на 20% а кількість працевлаштованих громадян зменшилась приблизно на 15%.

Кого можуть скоротити?

У групі ризику – серед тих, хто може втратити роботу найближчим часом або не матиме змогу знайти нову – топ-менеджери, випускники освітніх закладів та молоді фахівці, економісти та юристи, представники сфери логістики. Найнижча конкуренція – серед працівників IT-сфери та медиків. На фоні труднощів з пошуком постійного місця роботи спостерігається попит на підробіток.

Так, за інформацією онлайн сервісу з пошуку підробітку  Метнись Кабанчиком, жителі Закарпатської області (а, зокрема, ужгородці) найчастіше замовляють разові послуги домашніх майстрів, будівельників (сюди входять і спеціалісти з квартирного ремонту), працівників сфери освіти. Є попит на промоутеров (для роздачі листівок) та спеціалістів з клінінгу (прибирання).

Тенденція зрозуміла, – пояснюють експерти. На фоні незадовільного стану на ринку праці виконання навіть разових побутових завдань дає мінімальний підробіток. Це дозволяє легше пережити важкий період у процесі пошуку постійного місця роботи.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.