Новини

Торік на Закарпатті 108 іноземців попросили визнати їх біженцями

За минулий 2011 рік близько 108 шукачів статусу біженця подали заяву про визнання біженцем і 77 осіб було розміщено в пункті тимчасового розміщення біженців у Закарпатській області. 

Такими є дані органів міграційної служби, - повідомив Ужгородський прес-клуб, який у середу, 25 січня, проводитиме в Закарпатській ОДА виїзне засідання щодо  захисту біженців у Закарпатській області, особливо у контексті захисту дітей-шукачів статусу біженця без супроводу дорослих.

Засідання відбудеться в рамках 10-ої Міжвідомчої зустрічі в Ужгороді, організованої УВКБ ООН у рамках фінансованої ЄС Регіональної програми захисту біженців: „Підтримка діяльності УВКБ ООН у Східній Європі (Білорусь, Молдова та Україна) – Фаза II”.

Закарпаття залишається областю призначення та транзиту значної кількості шукачів статусу біженця, які прибувають в Україну.

Довідка Zaholovok.com.ua:


•    Офіс Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців був створений 14 грудня 1950 р. і почав працювати 1 січня 1951 р.
•    УВКБ ООН працює в Україні з березня 1994 р. З 1996 по 2010 рр. УВКБ ООН надало Україні, у різних формах, понад 32 мільйони доларів США. Програми УВКБ ООН протягом багатьох років збільшили можливості низки урядових і неурядових організацій та надали допомогу у підтримці життя тисячам осіб (пряма допомога у вигляді харчів та інших предметів першої необхідності, житла, медичної допомоги або щомісячних виплат 2010 р. досягла 600 тис. доларів США).
•    УВКБ ООН за час свого функціонування надало навчальну та матеріальну підтримку у вигляді обладнання (комп’ютери, автомобілі, ремонт приміщень) низці урядових інституцій (Державному Комітету у справах національностей і релігій, обласним міграційним службам, прикордонним службам) на суму бл. 2,5 мільйонів доларів США.
•    Станом на 1 січня 2012 року в Україні перебуває бл. 2 500 визнаних біженців та 5 875 осіб без громадянства.
•    У 2011 році на програми у трьох країнах (Білорусь, Молдова та Україна), втілюваних під керівництвом Регіонального  Представництва УВКБ ООН у Києві,  було виділено 4,7 млн. доларів США .
•    УВКБ ООН надає захист біженцям та іншим переміщеним особам на неполітичній та гуманітарній основі. Воно також намагається знайти постійні рішення для тих, хто залежить від міжнародного захисту і хто, у разі неможливості повернутися до країни походження, повинні мати можливість інтегруватися там, де вони живуть, за сприятливих умов.
•    Натепер в усьому світі нараховується 43 мільйони вимушених переселенців, переважною більшістю яких опікується УВКБ ООН (15,2 мільйони біженців, 27,1 мільйони людей, які були змушені переселитися в межах однієї країни, 983 тис. шукачів притулку).
•    За деякими оцінками, у світі нараховують до 12 мільйонів осіб без громадянства. УВКБ ООН вдалося встановити 6,6 мільйона з них у 60 країнах.
•    Протягом останніх 60 років УВКБ ООН вдалося врятувати мільйони життів, залучаючи кошти донорів та міжнародну політичну волю до вирішення проблем біженців у масштабах, небачених до його заснування.
•    Внесок УВКБ ООН у підтримання миру було відзначено двома Нобелівськими преміями миру – 1954 та 1981 років.
•    2011 р. став особливим для УВКБ ООН, оскільки саме цього року відзначалися кілька річниць, надзвичайно важливих для біженців та осіб без громадянства в усьому світі. 60-та річниця Конвенції ООН про статус біженців 1951 р. та 50-та річниця Конвенції ООН про скорочення безгромадянства 1961 р. стали двома ключовими моментами в історії після Другої світової війни у розвитку та утвердженні стандартів прав людини. Ці річниці надали можливість усім, включаючи УВКБ ООН та уряд України, серйозно покращити співпрацю задля біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства, які заслуговують на те, аби жити у безпеці та з гідністю.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.