Новини

Субсидії по-новому. Основні зміни

В Україні з 1 травня – новий порядок надання пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. За інформацією Департаменту соцільного захисту Закарпатської ОДА Zaholovok.com.ua публікує основні зміни.

Призначення та надання субсидій

- право пільговика на отримання пільг з врахуванням доходів визначатиметься на 12 місяців (раніше - на 6 місяців).

Громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пільги на період отримання субсидії не нараховуються.

- частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення, що еквівалентна вартості (станом на 1 травня) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії  (в  разі їх використання для індивідуального опалення), зараховується як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди. Інша частина невикористаної   суми  субсидії  повертаються до  бюджету.  Суми нарахованих субсидій на інші послуги, (водопостачання та водовідведення, електропостачання на освітлення житла), які не використані внаслідок економного споживання, до бюджету не повертаються.    

  - при розрахунку субсидії враховуються сукупний сімейний дохід домогосподарства за попередній календарний рік, або за 9 місяців попереднього року за умови звернення продовж 1-го кварталу поточного року. Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за 3 місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням.

- надано право громадянам не підтверджувати довідками доходи, зазначені ними у декларації, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді, у разі неможливості надати відповідні довідки. За таких обставин заявник додає письмове пояснення довільної форми, в якому вказує причини неподання довідок та зазначає розмір таких доходів, які враховуються до сукупного доходу.

-   дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначатиметься за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку.

- змінено соціальні норми і коефіцієнти для індивідуального опалення газом, які застосовуються при призначенні пільг та субсидій. Зокрема зменшено норму використання природного газу для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб.м на1 кв. метропалюваної площі на місяць в опалювальний період. Ця зміна буде врахована при наданні субсидії в наступний опалювальний період. Збільшено коригуючі коефіцієнти для індивідуального опалення природним газом для споживачів, які проживають у багатоповерхових будинках на 5 і вищих поверхах. У  разі відсутності централізованого водовідведення (за відсутності системи централізованого водовідведення та за наявності централізованого водопостачання і вигрібних ям) норматив для вивезення рідких нечистот становить 4 куб. метри на домогосподарство на місяць. Для користування послугами з газопостачання за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача –7,1 куб. метрана одну особу на місяць. За наявності газової плити  та газового водонагрівача – 14 куб. метрів на одну особу на місяць.

Постановою також передбачено

– можливість призначати субсидію неповнолітнім студентам денної форми навчання, які зареєстровані та проживають у гуртожитках;

– під час призначення субсидії без звернень громадян на наступний період сім’ям, яким субсидія призначалася на підставі рішення комісії, переглядати зазначені рішення комісії лише у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб або здійсненні однією із зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб протягом 12 місяців купівлі, оплати послуг на суму понад 50 тис. гривень;

– можливість припинення субсидії, якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули (могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру.

Порядок надання пільг

-збільшено з 6 до 12 місяців період, на який визначається право осіб на отримання пільг (при цьому залишився незмінним термін, за який враховуються доходи, – 6 місяців, що передують місяцю, з якого визначається право.

-доповнено перелік доходів, які враховуються при визначенні права особи на отримання пільг, допомогою по безробіттю та іншими виплатами, що здійснюються органами соціального страхування.

-не переглядається право осіб на отримання пільг, якщо не закінчився термін, на який визначено відповідне право. Для інших осіб, а також після закінчення терміну, визначається право на отримання пільг на наступні 12 місяців.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.