Сьогодні - Всесвітній день моря

Сьогодні - Всесвітній день моря

Сьогодні, 24 вересня, з ініціативи ООН святкують Всесвітній день моря та Міжнародний день караванника. В Україні цього дня святкують День пам’яті Собору преподобних отців, які жили у Святих Горах на Донці, у Гвінеї-Бісау – День республіки (день незалежності), у Камбоджі – День конституції, КНДР ( Південна Корея) – День врожаю, у Киргизстані – День фізкультурника і професійних працівників фізичної культури та спорту, у Молдові – День бабусі, у США – Національний день мисливства та рибальства.

 

У цей день у 1852 році перший політ на дирижаблі з паровим двигуном зробив француз Анрі Жиффар, у 1869 — на американському ринку відбулася паніка через масову скупку золотих злитків двома бізнесменами («чорна п'ятниця»), у 1960 — у США пущено на воду перший атомний авіаносець «Ентерпрайз», у 1993 — мінюст України зареєстрував Організацiю Українських Нацiоналістів (ОУН), голова — останній Президент України в екзилі М. Плав'юк, у 1995 — Україна відхилила пропозицію президента Білорусії Олександра Лукашенка про створення митного союзу з Білорусією і Росією, у 1998 — в Ліоні (Франція) уперше проведена операція з трансплантації руки людині, у 2004 — під час президентської виборчої кампанії в Україні в Івано-Франківську було вчинено «яєчний замах» на Віктора Януковича.

 

24 вересняДень Ангелавідзначають: Герман, Євдокія, Карп, Лев, Роман, Сергій.

 

У цей день народилися:

714  — Піпін ІІІ Короткий, франкський король, засновник династії Каролінгів.

1739 — Григорій Потьомкін, російський державний діяч.

1801 — Михайло Остроградський, український математик і механік.

1896 — Френсіс Фіцджеральд, американський письменник.

1937 — Ярослав Калакура, український історик.

1941  — Лінда Мак-Картні, фотограф, музикант, активістка вегетаріанського руху та руху за гуманне поводження з тваринами, перша дружина Пола Мак-Картні.

 

 

 

 

 

 

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...