Новини

Сьогодні у світі відзначають День добра

Сьогодні, 4 листопада, в Україні святкують День залізничника, у Росії –  День народної єдності, в Севільї – Фестиваль Європейського кіно, у Ліберії – День подяки, в Італії – День національної єдності, Гранади – Джазовий фестиваль, Панама (Зона Панамського каналу) – День прапора, Тонга – День конституції (1970), у Вірменії –День соціального працівника. 4 листопада відзначають Міжнародний день добра.

У цей день у 1848 році відкрите перше у світі метро. Ідею побудувати підземну залізницю для швидкого транспортування городян з одного кінця Лондона до іншого подав адвокат із Сіті Чарльз Пірсон. Перша лінія метро довжиною в 6 кілометрів зв'язувала лондонські вокзали Піддінгтон і Фаррінгдон і називалася Metropolitan Railway, тобто «Столична залізниця». Скорочення цієї довгої назви до п'яти літер і породило усім нам знайоме «метро», у 1861 — на Залізничний вокзал у Львові прибув перший на території сучасної України потяг з Відня; цей день вважається початком історії залізниць України, у 1879 — Джейдс Рітті запатентував перший касовий апарат, у 1890 — відкриття першого метро у Лондоні, у 1899 — опублікована книга Зіґмунда Фройда «Тлумачення сновидінь», у 1922 — у Єгипті знайдена гробниця Тутанхамона, у 1940 — президія Верховної Ради СРСР встановила кордон між Молдавською та Українською РСР, внаслідок чого 8 із 14 районів колишньої Молдавської АРСР відійшли до України, у 1946 — підписано китайсько-американський Договір про дружбу та взаємну торгівлю, у 1946 — заснування ЮНЕСКО у Парижі, у 1950 — у Римі держави-члени Ради Європи підписали Конвенцію про захист прав людини і основних свобод, у 1984 — заснування компанії Dell.  

4 листопада День Ангела відзначають: Олександр, Андрій, Ганна, Василь, Володимир, Герман, Гликерія, Григорій, Данило, Дмитро, Єлизавета, Іван, Йосип, Кіндрат, Костянтин, Микола, Федір. 

У цей день народилися:

1801 — Северин Гощинський, польский поет українського походження, представник «української школи» польського романтизму (Молитва вільного, Чудовисько рабства, Ковчег свободи, Канівський замок).

1874 — Олександр Колчак, російський адмірал, голова білого руху, Верховний Правитель Російсьої держави (1918—1919).

1879 — Федоров Леонід, екзарх Російської греко-католицької церкви, мученик за віру

1888 — Михайло Білінський, український військовий діяч, контр-адмірал УНР. Організатор українського морського міністерства, створив перший полк морської піхоти.

1894 — Рибалко Павло Семенович, радянський маршал бронетанкових військ, двічі Герой Радянського Союзу; українець.

1898 — Василь Кучабський (Вука, Яструб, Бой), український військовий діяч, історик, дійсний член НТШ. В 1945 заарештований органами НКВС i розстріляний у Львові.

1908 — Ротблат Джозеф, польський фізик, лауреат Нобелівської премії.

1910 — Семен Ластович-Чулівський, кобзар, майстер, автор фундаментальної праці з iсторiї та виготовлення бандури (не опублікована), репресований.

1911 — Клячківський Дмитро, полковник УПА, Головний командир УПА

1947 — Уланов Олександр, російський фігурист, перший партнер І. Родніної, олімпійський чемпіон.

1967 — Садовнича Олена, українська спортсменка, віце-чемпіонка Олімпіади-2000 у стрільбі з лука.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.