Новини

Скільки і як заробляють кандидати в Президенти?

Претендувати на посаду Президента України – справа не з дешевих. Як відомо, щоб стати кандидатом, слід внести грошову заставу у сумі 2,5 мільйонів гривень. Цю суму можна зібрати у своїх однодумців, як, наприклад, пробувала зробити через соцмережі Ольга Богомолець. Утім, зрозуміло, що застава – лише початок. Грошей на виборчу кампанію необхідно ще більше.

Переглядаючи офіційні декларації кандидатів на виборах-2014, ми вирішили візуалізувати, скільки вони заробили торік.

Мільйонерів серед 20 потенційних президентів виявилося семеро: Сергій Тігіпко, Петро Порошенко, Михайло Добкін, Андрій Гриненко, Ольга Богомолець, Ренат Кузьмін, Вадим Рабінович.

Щодо джерел доходу кандидатів у 2013-му, то, наприклад, на провадженню підприємницької та незалежної професійної діяльності О. Богомолець заробила понад 2 мільйони гривень).

Відчуження цінних паперів та корпоративних прав найбільше «допомогло» Петру Порошенку – принесло 38 061 525 грн (доходу від підприємницької діяльності у його декларації не значиться). Трохи менше – 1 мільйон гривень – таке ж відчуження принесло Вадиму Рабіновичу (його єдиний дохід).

 «Дохід від викладацької, наукової і творчої діяльності» приніс найбільше коштів у структурі сукупного доходу професору Василю Куйбіді.

Пункт декларації «дарунки, призи, виграші» найуспішніший у Андрія Гриненка. Саме так він збагатів на понад 4 мільйони гривень (4 384 617 грн).

Пункт «Дивіденди, проценти» найкраще сприяє гаманцю Сергія Тігіпка (понад 239 мільйонів гривень). А також Михайла Добкіна – більше 10 мільйонів грн. Значно меншою сумою, але основним видом доходу дивіденди/проценти стали для Олександра Клименка – 209 900 грн.

Натомість зарплата як основний вид доходу превалювала у Юрія Бойка (338 330 грн), Анатолія Гриценка (204 061 грн), Олега Ляшка (195 671 грн), Миколи Маломужа (249 130 грн), Петра Симоненка (241 315 грн), Олега Тягнибока (241 753 грн), Василя Цушка (174 304 грн).

Виключно із зарплати живуть Валерій Коновалюк та Володимир Саранов. Більше у них, згідно з декларацією, жодної гривні доходу. Обоє працюють на посаді генерального директора. Валодимир Саранов отримував щомісяця близько 1200 грн (за умови, що працював 12 місяців). У Валерія Коновалюка ситуація трохи краща – понад 4 600 грн/місяць.

Ще одна кандидатка, дохід якої складав тільки пункт «зарплата, інші виплати та винагороди, нараховані відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору»  – Юлія Тимошенко (180 тисяч гривень).

А жодної гривні зарплати не отримали торік Гриненко, Клименко та Рабінович.

Пенсію отримує Анатолій Гриценко – саме так він розшифрував пункт «Інші види доходів» (149 517 грн). Решта декларантів такі доходи не роз’яснювали.

За межами України доходів торік не отримував жоден з кандидатів (принаймні не зізналися про це у декларації). Щоправда, у Петра Симоненка сторінка декларації із цим пунктом узагалі відсутня (принаймні на офіційному сайті ЦВК).

Ну а найбільше «відзначився» Дмитро Ярош. Він не заробив у 2013-му жодної копійки. Члени його сім’ї за рік заробили… 803 грн. У декларації Яроша загалом суцільні прочерки. З майна – тільки квартира площею 46,4 кв.м, у членів сім’ї – ще одна (53,9 кв.м). З автомобілів – Шкода Октавія, у сім’ї – Опель Астра.  

Матеріал підготовано у рамках виборчого проекту ЗОО "Ужгородський прес-клуб" за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.