Новини

Самі винні або як ужгородцям вберегти вікна авто від крадіїв. ФОТО, ВІДЕО

Ні для кого не секрет, що у 2014 році Ужгород захопила хвиля пограбувань авто.

Про це багато говорили, писали, скаржилися. Суть же була в тому, що злочинці банально розбивали вікна авто і швидко крали з салону все цінне. За свідченнями очевидців, під роздачу потрапляли, як машини під супермаркетами, так і біля людських осель. Страждали і чиновники, і прості містяни.

До прикладу, на початку січня обікрали авто ужгородського активіста Павла Гомоная. Чоловік підійшов до ситуації з гумором:

"#CarGlassBreakingChallenge Прийняв естафету від Vasily Chaikovich, теж заднє праве бокове, нічого не вкрали, Богу дякуючи. Передаю естафету начальнику міліції в Закарпатської області Сергію Шараничу та начальнику управління карного розшуку Василю Лешко", - написав Павло у соцмережі.

Розбите авто Павла Гомоная. Зловмисники не встигли нічого викрасти

Перед тим ужгородець Олександр Бреза скаржився на автокрадіїв:

“Сьогодні, 06.01.2015 близько 20:00 в районі вул. Закарпатської з машини Nissan ХTrail була викрадена сумка коричневого кольору з документами та закордонними паспортами”.

Цьому чоловікові пощастило, адже він свої документи знайшов у смітнику сусіднього двора.

“Чудовий вечір, 25-ти річчя "Бліц" не вдалося зіпсувати навіть дивним людям, які повибивали вікна у припаркованих автівках відвідувачів концерту. Перепало і нам”, - повідомила дружина заступника мера Ужгорода Івана Волошина Тамара Готра.

У жінки вкрали iPad. Вона також додала фотодоказ крадіжки.

Насправді закарпатська міліція з цього приводу вже робила декілька заяв.

Так, у жовтні 2014 Мукачівський міськвідділ оприлюднив наступну інформацію:

Лише за цей рік на вулицях Мукачева обікрали близько 95 автомобілів, власники яких повідомили про крадіжку правоохоронців. Як розповіли оперативники сектору карного розшуку, зловмисники проникали до автомобілів, зазвичай, трьома способами: шляхом підбору ключа, розбивали вікно або взагалі безперешкодно, адже автомобіль не був замкненим”. 

Водіям радили не залишати на видноті у салоні цінні речі та документи, а також паркувати машину там, де є освітлення та охорона.

До слова, всім постраждалим від подібного пограбування радять глянути у найближчих смітниках,

бо як правило, саме туди викидають непотрібні речі.

Подібну заяву у листопаді 2014 року надав і Ужгородський міськвідділ.

"Проаналізувавши всі звернення громадян, які надійшли до Ужгородського міськвідділу міліції з початку поточного року, можна зробити висновки, що в більшості випадків потерпілі самі спокушають таких пройдисвітів до скоєння злочинів. Майже в кожному зверненні до правоохоронців громадяни зазначають, що залишив чи залишила в автівці – гаманець, сумочку, мобільний телефон та інші речі, що мають хоч якусь цінність. У зв’язку з цим можна зробити висновки, що зловмисники скоюють правопорушення, перш за все через недбале відношення до своєї власності самих потерпілих. Варто пам’ятати, що окрім права на майно, ми маємо і обов’язок - забезпечити його збереження", - йшлося у їх повідомленні.

Олександр Бреза знайшов документи у сусідському смітнику 

Втім, щодо особи цих злочинців правоохоронці конкретних заяв поки не робили. Саме тому ми вирішили дізнатися, скільки ж насправді було подібних випадків на Закарпатті та як ловили їх винуватців упродовж 12 місяців 2014 року.

Перш за все, хотілося б розвіяти міф про причетність переселенців зі Сходу України до цих подій. Адже подібна інформація неодноразово з'являлася у різних ЗМІ.

Повідомляємо, що до скоєння кримінальних правопорушень зазначеної категорії причетність переселенців з Криму та Сходу України, на даний час не встановлено”, - запевнили у закарпатській міліції.

Загалом же, згідно відомостей УІАЗ УМВС України в Закарпатській області в Єдиний реєстр досудових розслідувань протягом 2014 року було внесено та зареєстровано 165 кримінальних правопорушень зазначеної категорії, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України. Йдеться про таємне викрадення чужого майна (крадіжка), що карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

У 86 випадках було прийнято рішення про їх закриття у відповідності до ч.1 п.2 ст.284 КПК України. Тобто кримінальне провадження були закриті судом у зв’язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

У одному випадку матеріали справи було направлено з обвинувальним актом до суду, а решта знаходяться у провадженні слідчих міськрайвідділів УМВС України в Закарпатській області, у яких на даний час проводяться слідчі дії та оперативно-розшукові заходи.

Розподіл випадків подібних крадіжок на Закарпатті є не менш цікавим. Побачити його наочно можна на нашій карті.

Із неї чітко видно, що безперечним лідером по розбиттю скла у машинах і подальших крадіжок є Ужгород та Ужгородщина. Тут разом зафіксовано 114 подібних випадків. Вже місто Мукачеве та Мукачівський район значно відстають з показником — 31 випадок. Інші райони показують ще менші результати, якщо не повну їх відсутність.

Таким чином можна зробити висновок, що осередок випадків пограбування авто знаходиться саме Ужгороді.

Ужгородський міськвідділом протягом 2014 року внесено в ЄРДР 104 кримінальних провадження, з яких у 57 прийнято рішення про їх закриття за мотивами ч.1 п.2 ст.284 КПК України тобто за відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення. У 47 кримінальних провадженнях проводяться слідчі дії та оперативно-розшукові заходи щодо розкриття злочину.

Єдине провадження з обвинувальним актом направлено до суду за результатами роботи Ужгородського райвідділку. Тут за рік, втім, зафіксували лише 10 крадіжок з авто, тобто ядро злочинців все одно знаходиться в Ужгороді.

Що цікаво, упродовж 2014 року у Виноградівському, Міжгірському та Хустському районах кримінальних проваджень за фактами крадіжок з автомашин шляхом розбиття скла в провадженні не перебувало взагалі.

У Тамари Готри вкрали дорогий iPad

Таким чином ужгородцям варто реально прислухатися до порад правоохоронців щодо того, як максимально захистити своє майно та не стати жертвою злочинців, бо самі винні...

  • Не залишайте в салоні автомобіля речі, краще понесіть їх додому, в крайньому випадку заховайте їх як надалі;
  • Не залишайте ключі в авто, навіть покидаючи її на декілька секунд;
  • Виходячи з автомобіля навіть на короткий час, включайте наявну сигналізацію та інші засоби охорони;
  • Залишаючи автомобіль на парковках біля торговельних чи розважальних закладів ставте його, в місці, яке знаходиться в огляді відеокамер, та добре освітлені місця;
  • Ніколи не залишайте свій автомобіль відкритим, навіть якщо ви вийшли на хвилинку, наприклад, купити що-небудь в магазині або кіоску;
  • Завжди, покидаючи салон авто, перевіряйте, чи добре закриті двері і вікна автомобіля;
  • Якщо ви залишаєте автомобіль на ніч, виберіть добре освітлене місце, та не залишайте автомашину в місцях з густою рослинністю;
  • Ставте її впритул до стіни будинку або ближче до іншого автомобіля, щоб затруднити злочинцеві проникнення до неї.
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.