Новини

Родини закарпатських загиблих можуть отримати житло до кінця року

Про це на нарадіз найбільш проблемних питань, що стосуються військових і АТО, розповіла заступник начальника управління у справах інвалідів, ветеранів війни та праці – начальник відділу з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Наталія Омелянюк.

На жаль, всі зусилля Закарпатської ОДА стосовно питання житла поки не увінчалися успіхом. З вересня 2014 до керівництва уряду, держави,центральних органів влади посилалося чимало запитів, однак намарне. Бо наразі 23 родини загиблих все ще потребують покращення житлових умов. Іде робота над реєстрацією інших родин. А грошей на це все нема.

Втім, є і добрі новини. Зовсім нещодавно спеціалістам Закарпатської ОДА сказали, що із тих 300 млн., які виділені Мінсоцполітики буде розподіл по областях пропорційно до кількості взятих на облік Бо загинуло досить багато людей, але не всі взяті на облік. У нас їх, на жаль, досить багато.

“Можна розраховувати, що 80% цих сімей покращать свої житлові умови”, - запевнили у Закарпатській ОДА .

Процедура закупівлі йде не по тендерних процедурах. Тобто людина сама шукає квартиру чи дім у межах вартості житла, доведеного урядом.

Є питання і по діючих військовослужбовцях. Зокрема, надійшло звернення з Ужгородської військової частини, аби міноборони виділило їм квартири у цьому році. Відділ капітального будівництва вже вирішив написати клопотання, а у Мукачеві проводиться реорганізація казарми у житловий будинок. Там буде 41 квартира. Роботи сподіваються завершити до кінця року. В Ужгороді також планують переобладнати казарми під квартири на декілька десятків людей.

Окрім того на Закарпатті є 2391 заява на отримання земельних ділянок від військових.

У районах з цим напруги нема, але певна напруга є в Ужгородському районі, де мешканцям Ужгорода не хочуть надавати земельні ділянки. Тим не менше у чотирьох сільрадах цього району вже взяли майже 20 гектарів землі, які роздадуть військовим і району, і міста. В Ужгороді, до слова, подано 460 заяв на отримання земель для обслуговування житлового будинку. Ужгородська міськрада змогла задовольнити лише 82 такі прохання.  

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.