Саме законом, а не підзаконними актами, має виписуватися детальний перелік вимог і критеріїв для надання статусу учасників АТО.
Про це заявив кандидат у народні депутати по одномандатному виборчому округу №68 з центром в місті Ужгород Роберт Горват, презентуючи 4 перші законопроекти, які будуть подані до Верховної Ради, якщо він стане народним депутатом. Один із цих законопроектів, власне, стосується статусу ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту.
«В Україні ситуація часом доходить до абсурду. Політик Володимир Литвин отримав статус учасника бойових дій тільки завдяки тому, що у 80-х роках два дні побув з робочою групою в Афганістані. Зараз він користується пільгами учасника бойових дій. Натомість, на одні терези з такими, як Литвин, ми ставимо хлопців, які віддають життя і свою кров за Україну», - заявив Горват.
Він пропонує, щоб статус учасника бойових дій надавався автоматично пораненим особам, які брали участь в АТО. Статус учасника війни має бути наданий волонтерам, а також цивільним особам, які були викрадені терористами за проукраїнську діяльність, піддавались тортурам, приниженням тощо.
Сьогодні процедура отримання такого статусу достатньо складні. Спочатку численні довідки і документи , висновки медичної комісії йдуть до відомчих комісій, створених при центральних органах виконавчої влади (Міноборони, МВС, СБУ) та інших державних органах. Далі – питання розглядається міжвідомчою комісією. Законопроектом Горвата пропонується спростити цю процедуру.
«Є чимало військових, яким навіть у воєнному квитку не написали, де вони були. Вже не кажучи про поранених. Нам потрібно багато і плідно працювати, щоб люди, які віддають кров за незалежність нашої держави, не були забуті», - заявив Горват.