Новини

Про висвітлення Голодомору у тогочасній пресі розповідали студентам-журналістам

27 листопада у студентів відділення журналістики пройшла спільна для всіх курсів пара: викладач кафедри журналістики Віталій Завадяк прочитав для них лекцію на тему «Висвітлення Голодомору 1932-33 рр. у тогочасній пресі».


У ході лекції студенти почули цікаві відомості про роботу зарубіжних журналістів у СРСР під час становлення Радянського Союзу (у 20-х та на початку 30-х рр. ХХ ст.). Йосиф Сталін уже тоді активно запрошував зарубіжних журналістів відвідати новостворену державу, яку він очолював. У той час тут побували такі визначні особистості, як Бернард Шоу, Герберт Веллс, Анрі Барбюс та інші. І хоч їхні візити були у час, коли українців масово морили голодом, у зарубіжній пресі це зовсім не висвітлювалося: для поважних гостей готували розкішні апартаменти, екскурсійні тури, накривали столи, на яких було предостатньо різних смаколиків. Хто ж міг подумати, що зовсім поруч від голоду пухнуть люди...

Однак не всі зарубіжні гості, які побували на теренах України в цей жахливий час, повністю довіряли словам Сталіна і тому, що їм показували під час цих візитів. Один із британських журналістів Ґарет Джоунс назвав голод в Україні спланованим терором і геноцидом. Його репортаж був надрукований у багатьох газетах включно з «Manchester Guardian» та «New York Evening Post». Перший візит цього репортера в Україну відбувся у 1930 р.: він зробив тоді паломницьку поїздку до Донецька і побачив те, що йому дали змогу побачити. У 32-33 рр. роках він, хоч і підпільно, правдиво висвітлив події, які відбувалися в Україні.

Інша частина лекції була виділена на перегляд документального фільму «Голодомор. Україна ХХ ст.», у якому очевидці подій ділилися жахливими спогадами про той час. Коли їх питали, що страшніше (голод чи війна), всі одноголосно відповідали: «голод».

 Студенти вшанували загиблих хвилиною мовчання, - повідомляє Медіацентр УжНУ.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.