Новини

Прийшло літо – гайда кататися на роликах

Кожна пора року радує нас своєю погодою, викликає певний стан душі, а також дає певні можливості активного відпочинку. Взимку ми дістаємо санки, стаємо на лижі чи ковзани – влітку ж ми згадуємо про аналог останніх, а саме про ролики, ну і, звісно, поїздки на велосипедах та скейтбордах не менш популярні серед молоді.

Катання ж на роликових ковзанах вже давно не вважають дитячою забавкою, адже це заняття добре впливає на всі групи м’язів та допомагає розвинути координацію. Багато сучасних людей, які стежать за своєю фізичною формою, займаються спортом, якщо не щодня, то кілька разів на тиждень точно.

Останнім часом популярним видом тренувань є якраз катання на роликах. До цієї форми активного відпочинку пристрастилися навіть люди середнього та старшого віку. А перші роликові ковзани були вкрай мало схожі на ті, які ми звикли бачити, бо вони з’явилися ще у далекому 1743 році, але удосконалилися і змінювали ці всі століття до сучасного вигляду.

«Катання на роликах , як вид спорту і вид фізичної активності, – доволі корисне заняття. Це драйв, позитивні емоції, швидкість та адреналін, – розповідає фізичний реабілітолог Марія Семенюк. – Активний відпочинок сприяє емоційній розрядці, насичений новими враженнями. Це, так би мовити, екстрим лайтового варіанту. Що, особливо, на мій погляд, добре впливає, коли катається вся сім’я разом: представник кожної вікової категорії знайде для себе корисне у цьому занятті».

Ці тренування позитивно впливають на роботу серцево-судинної системи, при цьому задіяні всі м’язи ніг, які абсолютно неможливо залучити в тренувальний процес, займаючись будь-якими іншими вправами.  При спокійному катанні витрачається приблизно 400 кілокалорій на годину, при швидкому і активному катанні – 900 кілокалорій на годину.

«При катанні на роликах працюють усі м’язи. Це прямий аналог бігу, тільки навантаження розподіляється рівномірніше. Ноги, руки, тулуб, прес, суглоби ніг – всі групи м'язів працюють. Крім того, катання на роликах – це аеробне навантаження, пов’язане з великим споживанням кисню, насиченням ним м’язів. Це дуже гармонійне і комплексне навантаження на весь організм. Роликовий спорт – чудове, цікаве і корисне заняття для тих, хто хоче скинути зайвий кілограм чи просто тримати тіло в тонусі», – розповідає далі Марія Семенюк.

За словами фізичного реабілітога, катання на роликах добре тренує рівновагу та координацію, бо при катанні на роликах треба добре контролювати розподілення центру ваги. Але  не слід забувати і про безпеку: дуже важливим є вибір роликів, «відчуття себе в них» та засоби попередження травматизму (наколінники, налокітники, шоломи).

Особливо велику цінність представляє катання на роликах на свіжому повітрі, оскільки організм насичується киснем, значно поліпшується самопочуття людини, йде вироблення гормону радості і щастя – ендорфіну.

Для малечі не менш корисний цей вид активного відпочинку. «Навчати дітей катанню на роликах можна починати і з 5-ти років – стверджує Марія. – Але тут потрібно ще більш відповідально підійти до вибору роликів. Плюс до того – ніжка у дитини швидко росте. Тому, батькам прийдеться кілька разів витратитись для того, щоб чадо безпечно і впевнено відчувало себе на роликах».

Для кращого ефекту та посилення користі катання на роликах потрібно обирати для себе найбільш складний маршрут, що включає підйоми, важливо розвивати витривалість при довгих дистанціях у рівному повільному темпі. Головне, тренуватись регулярно. Але варто бути й обережними, бо рухи необхідно виконувати плавно, а різкі і раптові зупинки призводять до пошкодження суглобів. Після тренувань на роликах добре зробити масаж, який зменшує напруження м’язів.

«В принципі, вікових обмежень для занять катанням на роликах немає. Людям старшого віку слід більше уваги приділити підготовці до катання. Катання на роликах можна використовувати і на останніх етапах реабілітації, коли треба потренувати вестибулярний апарат, зміцнити серце і повністю відновити навички руху», – додає Марія Семенюк.

Якщо говорити про Ужгород, то покататися на роликах можна на прилеглих територіях місцевих стадіонах («Спартак» та «Авангард»), у Боздоському парку та на Київській набережній. «Найсвіжіші» рівненькі доріжки, нещодавно заасфальтовані – у парку «Підзамком» біля стадіону «Спартак». Ще улюбленим місцем тих, хто катається на роликах є майданчик біля супермаркету «Нова лінія», а також перед Закарпатським облмуздрамтеатром на тій же Київській набережній, але керівництво не дуже «за», тому краще ганяти на роликах в іншому місці, хоча щодня там збирається чимало підлітків на роликах та зі скейтами.

Але ця проблема вирішилась минулого року, коли у нашому місті відкрився роллердром «Ice Land», де за помірну ціну можна покататись, а головне, що це спеціально відведене та облаштоване для цих видів активного відпочинку місце (взимку – для  ковзанів, а влітку – для роликів, скейтбордів та навіть велосипедів). Навіть якщо ви не вмієте кататись на роликах, то на роллердромі  працюють професійні інструктори, які охоче допоможуть вам опанувати цей вид активного відпочинку. «Ice Land» працює щодня, тож беріть дітей, друзів, своїх коханих і гайда відпочивати, адже погода за вікном це поки дозволяє :)

І запам’ятайте, що півгодинні заняття на роликових ковзанах щоденно добре вплинуть на ваш моральний і фізичний стан. При цьому ви відчуєте душевний підйом, отримаєте граціозну ходу, вдосконалите координацію рухів та значно зміцните м'язи, а також весело проведете час у колі близьких та друзів. Літо – найкраща пора року для експериментів з активним відпочинком.

Габріелла Руденко, спеціально для Zaholovok.com.ua

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.