Прем'єр Туреччини звинуватив Ізраїль у тероризмі

Прем'єр Туреччини звинуватив Ізраїль у тероризмі

Прем'єр-міністр Туреччини Тайіп Ердоган виступив із жорсткою критикою Ізраїлю, який проводить військову операцію в секторі Газа, звинувативши його в "етнічних чистках" і тероризмі.

"Ізраїль проводить у регіоні етнічну чистку, окуповуючи крок за кроком землі Палестини", - заявив Ердоган, виступаючи сьогодні в парламенті на засіданні фракції очолюваної ним правлячої Партії справедливості і розвитку.

"Звертаюся до всього Заходу: ніхто не вправі говорити, що Ізраїль використовує право на оборону. Ізраїль насаджує на Близькому Сході терор", - зазначив турецький прем'єр.

"У СБ ООН є два постійних члени, які негативно підходять до проблеми Сирії", - зазначив Ердоган. При цьому він наголосив, що в питанні Ізраїлю негативну позицію займають кілька членів Радбезу.

Ердоган вважає, що, хоча Захід на чолі зі США виступає за вирішення палестинської проблеми на основі створення двох держав, насправді відбувається зовсім інше.

"Де це рішення на основі створення двох держав? Вони виношують плани передачі Палестини Ізраїлю", - заявив Ердоган.

"Якщо ми будемо діяти, дивлячись у рот членам Радбезу, то нашій ситуації не позаздриш. Сьогодні черга за ними (палестинцями), завтра - за нами. Якщо помирати, то давайте вмирати як люди!" - закликав турецький прем'єр.

Ердоган також закликав до реформи СБ ООН.

"Звертаюся до вас, США, Захід, Китай. Необхідно провести кардинальну реформу Радбезу", - заявив він.

Прем'єр Туреччини раніше неодноразово критикував ООН за бездіяльність у врегулюванні палестино-ізраїльського конфлікту та кризи у Сирії.

Ізраїль з 14 листопада проводить військову операцію Хмарний стовп у секторі Газа у відповідь на ракетний обстріл з боку палестинців. За даними ЗМІ, в результаті ізраїльських авіаударів та обстрілів вже загинули більше 100 палестинців.

Кореспондент

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання