Полювання на медведя в Карпатах може коштувати 5-10 тисяч євро, - WWF

“Як правило — це організоване полювання або “сафарі”, яке може коштувати в Україні 5-10 тисяч євро. Тобто сьогодні на ведмедя полюють багаті та впливові”, — Богдан Вихор, керівник напрямку “Рідкісні види” WWF-Україна. — “Щоб краще зрозуміти, що спонукає людей вбивати зникаючу тварину, ми провели таємне дослідження мотивів браконьєрства і виявили, що це — бажання утвердити свій високий соціальний статус та можливості, які цей статус надає. А саме — уникнути покарання за порушення закону”.

За оцінкою науковців, взимку 2020 року в Україні, у дикій природі могло народитися близько півсотні ведмежат. В ході таємного розслідування, яке провели експерти WWF, було виявлено, що приблизно таку ж кількість (40-50 ведмедів) щороку можуть вбивати в Українських Карпатах*. Експерти вважають, що незаконне полювання або браконьєрство є головною причиною стабільно низької чисельності ведмедя в Україні. Ось чому з 2003 року, коли цей вид включили до Червоної книги України і надали йому охоронний статус, його чисельність суттєво не збільшується. 

Іноді ведмедів вбивають господарі через напади на їх худобу чи пасіки. Але такі “конфлікти” між людиною і хижаком можна вирішити за допомогою інструментів співжиття  — пастуших собак або встановлюючи на господарствах електричні огорожі. Цю практику WWF-Україна успішно поширює у Карпатах протягом останніх 5 років. Але основною причиною вбивства ведмедя, за даними таємного дослідження WWF-Україна — є незаконне полювання або браконьєрство заради утвердження свого соціального статусу.  

Іноді на рідкісних хижаків можуть полювати місцеві жителі через шкуру і м’ясо, жир та жовч. Останні використовуються у нетрадиційній медицині. З шкур та черепів роблять опудала для інтер’єрів, в тому числі для колиб та ресторанів у горах. Поширеним промислом також є викрадення ведмежат з дикої природи для продажу у приватні звіринці. Усе це — товари та послуги чорного ринку, які коштують інколи тисячі євро. І саме це іноді спонукає людей до порушення закону. Але це вже другорядна причина.

Не зупиняють браконьєрів ні Закон України, ні осуд громадськості. Як правило, порушники володіють сучасним та високотехнологічним екіпіруванням (ліхтарі з дальнім світлом, тепловізори, нічні приціли, зброя з поглиначами звуку, так звані глушники) та потужними позашляховиками для того, щоб пересуватися важкодоступними місцями і мати можливість втекти у випадку, коли їх виявляють. Але, навіть, коли порушників вдається затримати, то з декількох тисяч складених за рік протоколів лише десятки обліковують як кримінальне правопорушення, і лише одиниці доходять до суду. Безкарність породжує нові злочини, - повідомляють в   WWF-Україна 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання