Новини

Підземну річку Ужгорода зафіксували у металі. ФОТО

В Ужгороді з’явилася чергова туристична атракція. У суботу, 7 лютого, біля провулку «Гірчичне зерно» відкрили ковану композицію «Малий Уж». На основі ліхтаря-вказівника прикріплені дві рибини, як символ того, що під бруківкою та асфальтом Ужгородом протікає ще одна річка.

Федір Шандор, завідувач кафедри туризму УжНУ, відкриваючи скульптуру, розповів: «Колись старовинний Ужгород зображувався на картах як острів під назвою Святої Маргарети.  Острів проходив між великим Ужем, який протікав, де і тепер є, і малим Ужем, який повторює контури вулиці Фединця і вулиці Підградської.  У 1930 році після численних випадків захворювань населення (через брудну, стоячу воду), чехословацький уряд вирішив закрити цю річку у великі сталеві труби. А також ліквідувати човникові станції, щоб не вода не цвіла улітку. Тут створити пішохідну зону, як зараз є вже і транспортною. Малий Уж тече, але його не видно. Він збирає воду з струмків.я кі стікають з часин Ужгорода, розташованих на підвищеннях. І в районі площі Пушкіна цей  Уж до тепер витікає через старі колекторні труби у ріку Уж».

За словами Павла Чучки, тема води, річки, океану по Ужгороду розійшлася у вигляді таких знаків, як наприклад, корабель Карпатія, маяк Свободка, міст Масарика. «Тепер ми пригадали, що під нами малий Уж і відкриваємо знак, для тих, хто любить воду і водоліїв. Це приклад того, як у мілководному Ужгороді можна розкрутити водно-річкову тему».

У відкритті взяв участь і засновник провулку "Гірчичне зерно" Василь Дідичин, який цього ж дня святкував день народження. Наприкінці відомий закарпатський кондитер Валентин Штефаньо пригостив всіх символічно Ужгородськими хлібинами, спеченими за особливим рецептом.

Викував рибок Василь Криванич,  ідея скульптури належить Михайлу Колодку.

Фото І.Брези

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.