Підготовка машини до літнього сезону: поради та рекомендації

Весна настала вже остаточно, і хоч снігу в багатьох регіонах майже не було, там, де він був, — зійшов буквально за тиждень. Тож багато водіїв запитує: як готувати автомобіль до весни? Адже рівень технічного оснащення сучасних автомобілів настільки високий, що вже не вимагає постійних перевірок.

Тим не менш, підготовкою все одно не варто легковажити. Що радять досвідчені водії та спеціалісти з автосервісу? Давайте дізнаємось.

Чи потрібно готувати сучасний автомобіль до весняно-літнього сезону?

Якщо виконані всі регламентні роботи, можна продовжувати їздити без зайвих клопотів? Варто розуміти, що підготовку до весняно-літнього сезону всі бачать по-різному. Так, є регламентні роботи і регламентне технічне обслуговування, яке проводиться відповідно до пробігу по кожній марці автомобіля. У середньому пробіг — 10-15 тисяч км.

Але підготовка до весняно-літнього сезону на сучасних автомобілях переважно зводиться до перевірки системи кондиціонування, очищення від бруду та заміни шин. Автовласникам рекомендується після зимового сезону замінити салонний фільтр, якщо, наприклад, пітніє скло чи з'являється сторонній запах в автомобілі.

Система кондиціонування накопичує в собі бактерії, тож необхідно провести антибактеріальну обробку після зимового сезону, та й після літнього сезону при підготовці до зими — теж. Також необхідний шиномонтаж, балансування, перевірка стану передньої і задньої підвіски.

Комплект якісних покришок можна замовити на сайті Rezina.ua. Більшість шин покупці можуть забирати вже у день замовлення. Також працює доставка по всій Україні. Склад знаходиться в Києві. Магазин надає 2 роки гарантії від заводського браку на всі представлені моделі.

Усього в асортименті більше 15 тисяч шин і 2 тисячі дисків для будь-якого сучасного автомобіля. Кожен клієнт знайде рішення під власні вподобання. Rezina.ua — офіційний дилер в Україні таких відомих брендів, як GoodYear, Michelin і Tigar. Для тих, хто забирає шини в офісі, — приємний бонус: безкоштовні пакети для комфортного перевезення.

Чи варто міняти в'язкість масла?

Деякі водії стверджують, що необхідно використовувати масла з різною в'язкістю взимку і влітку. Однак характеристики сучасних масел дозволяють їм прекрасно працювати як в літніх, так і в зимових умовах, тим більше що сильних морозів у нас зараз не буває. В основному середня зимова температура не опускається нижче 0 градусів, тому необхідності заливати зимове масло зі зниженою в'язкістю і літнє з підвищеною немає.

Коли міняти гуму на літню?

Багато хто змінюють шини ще на початку весни, але це занадто рано. Стежте за прогнозом погоди і, як тільки припиняться заморозки, ставте літню резину.

На початку весни у тріщинах асфальту все ще залишається вода, яка перетворюється на лід, і є ризик того, що на літній гумі ви не впораєтесь з керуванням. Краще потерпіти та дочекатись того моменту, коли мінусові температури зміняться хоча б на стабільні 1-2 градуса тепла вночі, і вже тоді міняти гуму на літню.

Як бачите, перелік підготовчих робіт знижено до мінімуму. І, тим не менш, проводити їх потрібно. Ви ж не хочете, щоб машина одного разу просто не завелася або у спекотний день у неї відмовив кондиціонер?

У крайньому випадку ви завжди можете звернутись в один з сервісів технічного обслуговування, де роблять всі необхідні процедури максимально швидко та якісно. Пам’ятайте, що, економлячи на автомобілі, ви економите на власному комфорті та навіть безпеці.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання