Новини

Нова книжка закарпатського письменника зроблена...з соломи

Закарпатський письменник, а ще й  - цьогорічний номінант на Шевченківську премію Мирослав Дочинець видав свій новий роман «Криничар»(або Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії)»: розповідь про сина бідної «калічки» з Лавок, якому, втім,  вдалося стати найбагатшою людиною Мукачівської долини і користуватися неабияким авторитетом у Будапешті та Відні.

 

Це вже третій роман нашого земляка, який починав свою літературну кар’єру все ж як новеліст та автор влучних афоризмів. Але, за словами пана Мирослава, саме цей твір є наразі основною книжкою для письменника. І не лише через три сотні сторінок. «Криничар найближчий мені з усіх, про кого я досі писав, - каже автор. – Адже це справжній герой – і духу, і тіла. Я занурився у його світ повністю - пройшовся його слідами в Угорщині, в Австрії, поїхав навіть до моря в Синайську пустелю і там два тижні поспіль від світанку до сутінків писав».

Дії роману, побудованого в формі щоденникових нотаток головного героя, відбуваються в кінці ХVІ – на початку ХVІІ століть в Угорській Русі, на Запоріжжі, в Туреччині і Єгипті. Втім найбільше тут все таки старого Мукачева. Ще одним новаторством письменника стало зосередження на темі «людини і грошей», яка в українській літературі наразі не надто розкрита. «Криничар розкрив таємницю енергії грошей і ділиться своїми секретами абсолютно відверто, - розповідає пан Мирослав. – Одна з моїх читачок ще перед виходом книги зробила ксерокопії кілько сторінок і дала їх читати своїй родині – аби вчилися, як треба правильно розпоряджатися коштами».

Неординарним є і матеріал, з якого виготовлена книжка. Так, на папір для роману не було зрубано жодного дерева. Адже виготовлений він із соломи. З цією пропозицією до Мирослава Дочинця звернувся один з його закордонних шанувальників, виходець із Закарпаття. «На такий матеріал давно вже майже повністю перейшли Китай і Японія. У нас же – сам Бог велів, - каже пан Мирослав. – Такий папір не лише за кольором відрізняється. Він ще й приємніший на дотик, рельєфніший, екологічно чистий. А головне, що моя книжка аж ніяк не порушила балансу природи».

Як розповідає Мирослав Дочинець, на «Криничар» його читачі давно вже чекали і навіть замовляли наперед. Наразі ж плануються дві презентації роману – 17-18 березня в Миколаєві Львівської області на книжковому ярмарку «Книжкова толока», а 27 березня – у книгарні «Є» у Львові. Чекають на «Криничара» вже і в Києві. А от із презентацією на малій батьківщині Мирослав Дочинець не поспішає. Каже, 98% читачів – по Україні. На Закарпатті ж книжок, на жаль, не читають. Утім, придбати роман уже можна в Мукачеві, а з 13 березня – і в Ужгороді.

Людмила Олійник, спеціально для Zaholovok.com.ua



Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.