Новини

Німеччина знає, що "зелені чоловічки", - російські солдати

Кримська криза зовсім не пішла на спад після того, як Путін заявив, що відкликає свої війська. Навпаки, набирає обертів. Західні ЗМІ уважно стежать за подіями в Криму, і на відміну від проросійських ЗМІ називають нинішній уряд України прозахідним, а неідентифікованих «зелених чоловічків» -- озброєними російськими військовими.

Тож найвідоміші ЗМІ Німеччини подають про Крим таку інформацію:

Der Spiegel

Уряд Криму хоче забезпечити референдум про майбутнє півострова за допомогою  1500 озброєних бійців "сил самооборони". Київ проводить свої власні війська в бойову готовність. У спірному проросійському референдумі в Криму, що відбудеться в неділю , виборчі дільниці охоронятимуть  більше 1500 озброєних людей. Йдеться про " сили самооборони" , а також про нещодавно створену власну арміяКрим, заявив самопроголошений прем'єр -міністр Криму Сергій Аксьонов у понеділок , услід за даними російських агентств. Парламент півострова надав повноваження промосковському політику.

Аксьонов підкреслив , що він сподівається: за виборами спостерігатимуть від Організації з безпеки і співробітництва в Європі ( ОБСЄ). Проте кілька днів тому  беззбройних військових спостерігачів ОБСЄ вигнали попереджувальними пострілами з в’їзду до Криму проросійські озброєні військові.  ЄС і США розцінюють референдум приєднання території України до Росії як незаконний.

У Києві прем'єр -міністра Арсеній Яценюк піддав різкій  критиці можновладців на півострові «Це група злочинців , які отримали владу неконституційним шляхом і перебуває під захистом 18000 російських солдатів».

НАТО оголосила в понеділок ввечері , що запускає розвідувальні польоти  через  Польщу та Румунію для того, щоб більш уважно стежити за кризу в Україні .

Росія, тим часом , оголосила свої власні пропозиції з врегулювання кризи в Україні. Допомогти розв'язати конфлікт необхідно " на основі міжнародного права", - сказав міністр закордонних справ Сергій Лавров. Пропозиції повинні також врахувати " інтереси всіх без винятку українців".

Фото Spiegel.de

Вашингтон склав зустрічні пропозиції.  Концепція держсекретаря США Джон Керрі " нас не дуже переконала ", сказав Лавров.

Захід і особливо Німеччина наполягає на створенні  в Україні міжнародної контактної групу

У Криму , ситуація напружена . Озброєні воєнні затримали українських журналістів на пункті пропуску військової бази в Бахчисараї. За інформацією російського інформаційного агентства лунали постріли,  але ніхто не постраждав. Крім того , проросійські сили взяли під свій контроль військовий госпіталь у  Сімферополі

Міністерство оборони Український влаштувало широкомасштабний перегляд власної бойової готовності. Армія включилася до загальнонаціональних навчань.

 Frankfurter allgemeine Zeitung

Якщо Крим приєднається до Росії, Україна може втратити свій військово-морський флот.

Український флот може втратити свою більшу частину через референдум, що відбудеться у неділю.  Якщо жителі Кримського півострова проголосуються за приєднання до Росії, українські військові кораблі навколо всього півострова поглине російський флот. Кілька днів  російської військово-морські сили  блокують прохід між Кримом і Чорним морем. Для цього Росія затопила два кораблі в єдиному судноплавному проході між морем і гавань У порту Севастополя 25 українських кораблів , у тому числі один підводний човен.  

Протягом багатьох років, флоти Росії та України перебували поруч у чорноморському порту Севастополі і навіть проводили спільні маневри. Український флот складається з 10000 військових, розміщених у Криму. За угодою з поваленим президентом України Януковичем в Криму дозволяється залишатися 25 000 російським солдатам, в даний час налічується близько 16 тисяч озброєних сил.

Die Zeit

Міністерство оборони Український перевіряє боєготовність своїх військ по всій країні, Кримські росіяни ставляться до цього як агресії.

Підтримуваний Москвою керівництво Криму розцінило ці навчання як агресію. Стратегічно важливі підходи до острова контролюються воєнізованими формуваннями, йдеться про російських солдатів.

Росія висловила обурення відносно передбачуваного "бєспрєдєлу" у Східній Україні. «Войовничі націоналісти з Західної України під прикриттям нового керівництва в Києві спричиняють в районах поблизу кордону з Росією заворушення»,- повідомили в Міністерстві закордонних справ у Москві.

Росія заявляє, що у Дніпропетровську заарештовано сімох російських журналістів , а захід скромно мовчить про інциденти. Президент Росії Володимир Путін пригрозив військовою інтервенцією не тільки на Кримському півострові , але і в Східній Україні, якщо буде небезпека для росіян.

У кількох великих містах Півдня і деяких частинах Східної України російськомовне населення теж вимагає референдуму про приєднання до Росії , як і в Криму . Захід бачить у демонстративно підтримуваному Москвою кримському референдумі ситуацію з ескалацією.

Фото Filippo Monteforte/AFP

Die Welt

До дипломатії закликала канцлера Ангели Меркель. Вона хоче використати час до референдуму в цілях уточнення позиції німецького уряду щодо подій в Україні. У четвер канцлер виступить у Бундестазі з доповіддю.

Знову ж, Меркель звернулася до Росії, не відмовлятися від міжнароднрї контактної групи для вирішення Кримської кризи. Ще не пізно для формування такої групи.

"Ми хочемо , щоб зробити зрозумілим шлях для розмови й розуміння" , підкреслив прес -секретар Меркель. "Але ми , також готові діяти. "

Китай також втрутився в зусиллях з пошуку мирного рішення : Голова КНР закликав до дипломатичного вирішення кризи в Україні у телефонних розмовах з Меркель і президентом США Бараком Обамою. І заявив, що Китай відкритий для всіх пропозицій , що призвело до припинення напруженості.

Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.