Новини

На Закарпатті завершується проєкт "Створення культурного маршруту "Шлях гуні"

Установа «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» завершує реалізацію проєкту "Створення культурного маршруту "Шлях гуні" у с.Річка Міжгірського району за фінансової підтримки УКФ. Проєкт розпочато 1 червня та триватиме до кінця жовтня поточного року. Про це йшлося на пресконференції в Ужгородському прес-клубі.

  Про досягнення проєкту, розроблений культурний маршрут «Шлях гуні», який проходить територією села Річка і його околицями, інші цікавинки розказали Денис Ман, директор установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області; Владислав Товтин, координатор проєкту «Створення культурного маршруту «Шлях гуні» та Надія Яшина, асистент координатора проєкту «Створення культурного маршруту «Шлях гуні».

  «У ході реалізації Проєкту розроблено культурний маршрут «Шлях гуні», який проходить територією села Річка і його околицями. «Шлях гуні» - це інноваційний продукт, який поєднує природні ландшафти полонини Боржава, традиційне полонинське господарювання і виробництво одягу з овечої шерсті народними майстрами. Його мета – популяризувати традиційне господарювання та народне ремесло - виробництво речей з натуральної вовни, сприяти розвитку сільського туризму та підвищити спроможність регіону до сталого економічного розвитку», - розповів Денис Ман

Фото Мана

 

  Пішохідна стежка «Шляху гуні» розпочинається у центрі села, проходить мальовничими буковими лісами та полонинами Боржави, де на високогірних пасовищах здавна ведеться полонинське господарство.  За словами Владислава Товтина, Протяжність маршруту 15,9 км. «Стежка середнього рівня складності, тому підійде як новачкам пішохідного туризму, так і досвідченим мандрівникам. Тривалість проходження маршруту коливається від 7 до 8 годин. Розроблено паспорт культурного маршруту. Шлях гуні офіційно зареєстровано в реєстрі туристичних маршрутів області та йому присвоєно порядковий номер 2122. Для покращення орієнтування туристів на стежці, шлях було промарковано, встановлено 4 стенди і 10 інформаційних знаків вздовж всієї протяжності маршруту. Поряд з цим, розроблено друковані мапи-схеми «Шляху гуні», які можна буде отримати безпосередньо у селі», - зазначив Владислав Товтин. 

Фото Товтина

  Для інформаційної підтримки проєкту та популяризації традиційного виробництва одягу з вовни, створено та постійно наповнюється сайт www.hunyaroad.com, сторінки у соціальних мережах: Facebook і Instagram. Про це розповіла Надія Яшина. «У рамках проекту створено п’ять промоційних відеороликів та відеофільм "Гори, Річка, гуня..." про традиційне ремесло верховинців українських Карпат, прем’єра якого відбулась 9 жовтня у рамках проведення "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю CMIFF", - каже Надія Яшина. 

Фото

30 вересня у с.Річка Міжгірського району організовано та проведено навчальний тренінг з основ створення та промоції туристичних продуктів з практичними кейсами. У заході взяли участь народні майстри, представники органів влади та місцевого бізнесу. Протягом навчання, учасники мали можливість дізнатись про можливості осучаснення моделей традиційного одягу, практичні поради від відомої дизайнери, узнати більше про методи та способи просування сільської території, дізнатись як через прості кроки можна збільшити потоки туристів, як створення доданої вартості може покращити ведення бізнесу в туризмі тощо. 2 жовтня відбувся онлайнтренінг за аналогічної тематики». 

  Наразі, планується проведення прес-туру для виїзду на локації маршруту та проходження нитки Шляху для представників ЗМІ, лідерів думок, тощо. 

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду у рамках реалізації грантової програми "Культура. Туризм. Регіони», що покликана посилити туристичну привабливість регіонів шляхом стимулювання місцевого культурного розвитку громад та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів. Програма розроблена для спільного пілотного проекту УКФ, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), SME.DO (офіс розвитку малого та середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства). Для пілотного проекту обрано Програмою КЕУ дві області: Закарпатську та Одеську.

 

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України. сайт: ucf.in.ua facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/

Фото Ані Семенюк

Фото загальне


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.