Новини

На Закарпатті з кандидатів у депутати "виганятимуть" злих духів

Тих, хто кандидуватиме у Верховну Раду, ретельно промоніторять. За 7 критеріями доброчесності визначатимуть, чи достойна ця особа обиратися у владу. Такий намір голосила громадська кампанія ЧЕСНО.

Учасникам презентації кампанії в Ужгородському прес-клубі роздали часник. Саме він став симоволом руху як відвічний український засіб боротьби із нечистю.

Саме в Ужгороді завершився перший всеукраїнський тур руху ЧЕСНО. Тут утворили 24-ту регіональну платформу руху. До її створення долучилися 12 активістів з 4 громадських організацій. Очолив рух на Закарпатті керівник Закарпатського відділення Інституту Політичної Освіти  Володимир Феськов.

З початку туру до руху ЧЕСНО приєдналося понад двісті активістів зі ста регіональних громадських об’єднань України. 

«Якщо нас десятки, ми можемо відстояти свій сквер, парк чи дитячий майданчик. Якщо нас сотні, ми можемо протистояти цензурі. Якщо нас тисячі, ми можемо захистити свою справу. Якщо нас сотні тисяч – можемо мирно відстояти свій вибір. Якщо нас мільйони – ми можемо змінити країну!» - підсумував головну ідею всеукраїнського туру ЧЕСНО Костянтин Квурт, один з ініціаторів громадянського руху.

«У кожному куточку нашої держави люди прагнуть одного й того ж – чесності політиків. Всі розбіжності між сходом та заходом – штучно намальовані політтехнологами. Люди справді втомилися від бездіяльності та безвідповідальності народних обранців та чиновництва. Суспільство прагне нової якості української політики, тому рух ЧЕСНО має стільки прихильників» - розповів Богдан Кавулич, учасник громадянського руху.

Ужгород став двадцять четвертим містом всеукраїнського туру ініціаторів ЧЕСНО, в якому активісти завершили перший етап кампанії "Фільтруй раду!" та розбудову національної мережі. Мета туру – об’єднати мешканців усіх регіонів України задля очищення майбутнього парламенту від недостойних кандидатів. Всього учасники руху утворили 25 регіональних осередки – в усіх областях України, включно з АР Крим.

«Ми знайшли однодумців по всій Україні і утворили життєздатні майданчики ЧЕСНО в кожному місті. Тепер ми будемо розширювати та посилювати їх, долучаючи представників бізнесу, молодь, відомих людей, які підтримують ідею ЧЕСНО. Нам щастить, бо з кожним днем таких людей стає дедалі більше, а владі стає дедалі важче уникати діалогу з людьми та ігнорувати критерії ЧЕСНО. Незабаром ми розпочнемо публічну дискусію з представниками всіх політичних сил та будемо вимагати від них не допустити на вибори тих кандидатів, які не відповідають нашим критеріям», - розповіла Тетяна Пеклун, учасниця руху.

В березні стартує другий етап кампанії «Фільтруй раду!» – громадський аудит або перевірка на відповідність критеріям 450 чинних депутатів Верховної Ради України. Участь у перевірці парламентарів візьмуть і регіональні платформи руху, що в першу чергу оцінюватимуть депутатів з регіонів. За результатами перевірки учасники руху створять ЧЕСНОМЕТР – інтерактивний інструмент, що вимірюватиме доброчесність депутатів відповідно до шести громадських критеріїв руху ЧЕСНО. Перші результати перевірки будуть опубліковані вже на початку квітня на сайті www.chesno.org.  

Аналогічні кампанії з очищення парламенту відбулися в Румунії, Південній Кореї, Чехії, Албанії та Косово і мали позитивний вплив на результати виборів.

В Україні громадський рух ЧЕСНО започаткували  активісти спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин» рівно за рік до чергових парламентських виборів. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.