На Закарпатті вперше в Україні почав діяти лижний патруль

На Закарпатті вперше  в Україні почав діяти лижний патруль

  25 січня на закарпатському курорті Красія відбувся офіційний запуск першого в Україні гірськолижного патруля. Щотижня на вихідних до закінчення зимового сезону 5-7 поліцейських слідкуватимуть за безпекою на найдовшій лижній трасі країни - горі Красія (Великоберезнянський район). Соціальний проект – спільна ініціатива гірськолижного курорту та Управління патрульної поліції в Закарпатській області.

Як розповів Ернест Завадський, представник курорту «Красія», запуск лижного патруля проходить під егідою проекту «Пізнай патрульну поліцію» та «Вікенд з патрульною поліцією», який працює в області з 2016 року у різних форматах. «Поліцейські беруть у ньому участь на громадських засадах. Вони матимуть спеціальний значок лижного патруля, а курорт надаватиме необхідне спорядження», –  коментує Ернест Завадський.

 Майже всі патрульні впевнено стоять на лижах та сноубордах.Ілля Мунеров, поліцейський УПП в Закарпатській області каже, що люди бачать поліцейських і намагаються їздити акуратно. «На горі у вихідні багато дітей, велике скупчення людей, ми забезпечуємо публічний порядок», – пояснює Мунеров, який патрулює гору на сноуборді.

 За словами Федора Шандора, співорганізатора проекту, Президента Регіональної туристичної організації, діяльність лижного патруля в українському законодавстві не закріплена законодавчо, на відміну від європейських країн. «Щороку ми надсилаємо звернення у відповідні інстанції, поки що руху немає, –  коментує Федір Шандор. – Наразі лижний патруль працюватиме на громадських засадах, але потрібно закріпити таку форму забезпечення громадського порядку законодавчо».

Ще одне завдання лижного патруля – спілкуватися з туристами та відповідати на питання про особливості роботи в поліції.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання