Новини

На ужгородському вокзалі співав Закарпатський народний хор. ФОТО, ВІДЕО

Таким чином колектив вирішив відзначити День соборності, котрий в Україні припадає на 22 січня.

Програма хору була розрахована на годину. За цей час до перону прибуло декілька потягів, серед них і київський.

Заслужений академічний Закарпатський народний хор розпочав свою програму з виконання гімну України. Наступними були не менш патріотичні твори, частину яких було присвячено українським військовим. Почули слухачі і стрілецькі пісні, і власні твори хору, і народні пісні.

Свій виступ хор завершував виконанням пісні на слова Тараса Шевченка “Реве та стогне Дніпр широкий” і віршем Володимира Сосюри “Любіть Україну”. Після цього прозвучав церковний гімн чи ж молитва за Україну — урочистий музичний твір, відомий також під назвою “Боже великий, єдиний, нам Україну храни”.

Балет хору на виступі був у обмеженому складі через відсутність умов для танців, зате хор прийшов у повному складі
Чимало гостей Ужгорода та й самих містян цього дня затрималися на вокзалі довше ніж зазвичай. Вони вітали хор бурхливими оплесками.

До слова, прийшли на вокзал і закарпатські волонтери. У рамках патріотичної акції хору вони збирали кошти на потреби наших військових.

Як розповіла керівниця Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук, для колективу День соборності одне із найвизначніших свят після Дня незалежності.

“Патріотичне виховання потрібно починати із молоді. Щоб вони відчували це свято. А пісня тут дуже допомагає, бо це як друга молитва”, - розповіла головна диригентка хору.

За її словами, вокзал для виступу обрали неспроста.

“Тут починаються всі шляхи, це такий собі символічний знак що з'єднує Ужгород з Україною і Європою. Окрім того тут дуже хороша акустика”, - розповіла Наталія Петій-Потапчук.

За словами жінки, подібна акція не лише в історії хору, але і в 10-річній історії оновленого вокзалу відбувається вперше.

Основним гаслом дня керівничка хору назвала слова “За єдину соборну Україну”. Це ж підтверджує і багатонаціональний колектив хористів.

Подібні незвичні акції хористи планують проводити і надалі.

“Хор не повинен себе обмежувати приміщенням обласної філармонії. Крім залізниці будемо шукати нові майданчики. Музеї, замки чи відкриті площі... Пісня зараз повинна стати тим натхненням, і тим мотивом який давав би сили вірити у незалежне майбутнє України”, - зазначила Наталія Петій-Потапчук.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.