Новини

На Ужгородщині працює найбільша на Західній Україні сонячна електростанція

Майже 43 тисячі блоків сонячних батарей на 23-х гектарах – електростанція в Ірляві, що на Ужгородщині, є найбільшою на Західній Україні. Електроенергії, що виробляється тут, достатньо, аби забезпечити цілий Великоберезнянський район або 10% від потреб Ужгорода та Ужгородщини.  Річна потужність цієї електростанції –10,09 Мвт, тут видобувають 9,6 кіловат за годину.

Схема роботи така: з’єднані між собою полікристалічні модулі (сонячні батареї) збирають сонячну енергію, за допомогою чотирьох інверторних підстанцій постійний струм перетворюється в перемінний, потім через  трансформаторну станцію подається в загальну мережу, – пише газета «Закарпатська правда».  

«Всі модулі мають спеціальний захист, тому ні град, ні сніг, ні якісь механічні пошкодження їм не страшні, – розповів інвестор проекту Богдан АНДРІЇВ. – Батареї розташовані під тридцятиградусним кутом до землі на такій відстані одна від одної, щоб за будь-якої погоди й пори року на них не потрапляла тінь. А ще вони самоочищуються, тому з персоналу на території електростанції у нас працюють тільки охоронці». За його словами, ідея вкласти гроші в альтернативну енергетику виникла під час поїздок Європою. Важливо й те, що сонячні електростанції є абсолютно безпечними для довкілля – нема жодних вуглекислотних та інших токсичних викидів. «Термін сонячного освітлення в нас становить 2 тисячі годин щорічно, а річний енергетичний потенціал сонячної енергетики – 140 тис. тонн умовного палива. Одним зі стимулюючих факторів став і так званий «зелений тариф», котрий діє і в нашій державі. Він спрямований на підтримку таких інвестиційних проектів – держава гарантує підключення до мережі, довготривалий контракт за закупівлю виробленої енергії та надбавку до її вартості.», – зазначив Богдан Андріїв.

Збудували сонячну електростанцію за італійською технологією з китайського матеріалу за досить стислий строк  – 6 місяців. Інженер із Італії Сільвіо МАТТА, який особисто прибув на відкриття об’єкту, розповів: «Закарпаття – перспективний регіон для будівництва таких станцій, адже тут є багато вільного місця та сонця. Італія ж за кількістю сонячних електростанцій є  лідером у Європі. Це абсолютно дешева та екологічно чиста електроенергія без відходів. Чи буде галузь розвиватися у вас – залежить від підтримки місцевої влади». 

Будівництво Ірлявської електростанції не просто допоможе забезпечити край власною енергією, а й стане в пригоді місцевій громаді. «Дуже радий, що такий потужний об’єкт збудований саме в Ірляві, – повідомив сільський голова Василь ЧОРНАК. – На цій території були суцільні чагарники, а тепер – сонячна станція. Село матиме робочі місця, а ще інвестори допоможуть з ремонтом клубу, зроблять дорогу, аби селяни могли доїжджати до своїх полів та виноградників». Між іншим, таким чином інвестори та місцева влада виконують соціальні ініціативи Президента по розвитку села. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.