На угорсько-українському кордоні "передсвяткові " кілометрові черги

Щоб потрапити на Україну на угорсько-українському кордоні на вихідних доводиться очікувати в черзі від 3 до 5 годин.

 На угорському кордоні у суботу зранку утворилися кілометрові черги. Щоб переїхати з угорського на український бік доводилося провести пів дня у черзі.

 “Вздовж дороги до пункту пропуску “Захонь”, що з угорського боку кордону вишикувалися автомобілі та автобуси. До контрольно-пропускного пункту – мабуть з кілометр, -- розповідає Елеонора Савицька. -- Черга рухається повільно. З Будапешту виїхали біля 10-ї, на кордон прибули майже о 14-й та протягом 3 годин чекали, щоб пройти контроль з угорського боку. Наразі перевірили лише документи на транспортний засіб. Попереду ще митний контроль, а на годиннику вже майже 17-та.  У черзі чимало мікроавтобусов та приватних автомобілів. Багато пасажирів їде з дітьми”.

 Водії та пасажири час від часу виходять з салонів на перекур. Та найважче дається очікування у довжелезній черзі малечі.

 “Купую в Угорщині речі секонд-хенд, по товар двічі на тиждень їду до Дебрецена. Якщо раніше для поїздки вистачало 12 годин, нині лише на те, щоб перетнути кордон витрачаю півдня, -- Йончі Балог наливає запашної кави з термосу. –  Хоча Корачунь – угорське Різдво вже відсвяткували, черг на кордоні не поменшало. Напередодні православного Різдва – ажіотаж, якого не було з часів Євро 2012. Величезні черги обумовлені тим, що через кордон з Угорщиною повертаються на Україну заробітчани з Італії, Іспанії та Португалії”.

 Черги на митниці виникають через збільшення пасажиропотоку та прискіпливе ставлення угорських митників. Державна прикордонна служба України попереджала, що наприкінці грудня 2012-го та в першій половині січня 2013-го року слід очікувати зростання майже в 2,5 рази потоку пасажирів та транспортних засобів у пунктах пропуску через кордон.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання