Новини

На потенційно небезпечних об’єктах зобов'язали встановити системи раннього оповіщення населення

Таке рішення прийняла комісія  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, котра відбулася  7 листопада  під головуванням першого заступника керівника краю Івана Бушка.

Члени комісії розглянули три питання порядку денного: забезпечення безперебійного функціонування систем теплопостачання в області у період опалювального сезону 2012/2013 років; стан техногенно-екологічної безпеки на потенційно небезпечних об’єктах  та гідроспорудах області; про накопичення матеріально-технічних резервів для ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Про перебіг опалювального сезону доповідав головний спеціаліст виробничо-технічного відділу управління ЖКГ Василь Андрусяк. За його словами, поки ситуація у краї стабільна, надзвичайних чи екстрених ситуацій не виникало. Тим не менше, в управлінні ЖКГ діє цілодобова гаряча лінія, на яку закарпатці можуть телефонувати у разі виникнення проблем, пов’язаних із теплопостачанням.

За словами Василя Андрусяка, найбільше проблем може виникати в обласному центрі, оскільки тут найвища густота населення, а отже -  найбільше навантаження на мережі. Разом із тим, аби уникнути несподіванок під час опалювального сезону, упродовж року проводилися відповідні перевірки та ремонтні роботи.

Обговорювали й питання забезпечення тепла у гірському Рахові. На початок опалювального сезону населення вже було забезпечене щепою на півтора місяці (за умови не дуже холодної зими). До речі, з деревиною проблем нема, навпаки  бракує місць, де матеріали можуть зберігатися відповідно до усіх норм.

Стосовно техногенно-екологічної безпеки на потенційно небезпечних об’єктах (ПНО) та гідроспорудах області, то тут ситуація доволі стабільна. Із 546 ПНО ідентифікацію та перевірки провели у 507, що складає 93% від їх загальної кількості. Крім того, на території області знаходиться 10 хімічно-небезпечних об’єктів. Усі вони розміщені у межах міст Ужгорода, Мукачева, Виноградова, Сваляви, Перечина та Хуста. Це обумовлює необхідність прийняти додаткові попереджувальні заходи захисту населення у разі виникнення НС. За 10 місяців поточного року на 8 із цих об’єктів розробили усю необхідну документацію, яка пройшла експертизу. Проте на жодному підприємстві систему раннього оповіщення населення так і не встановили. Комісія прийняла рішення, згідно з яким райдержадміністрації повинні вжити всі необхідні заходи для встановлення згаданих систем на об’єктах ПНО.

Питання накопичення матеріально-технічних резервів у разі виникнення надзвичайної ситуації тісно пов’язане із надходженням коштів. У попередні роки для цього виділяли близько 30% від потреби. Тому комісія прийняла рішення внести пропозицію на розгляд сесії обласної ради, аби виділити ще принаймні 1 млн. грн, - повідомили у прес-центрі ОДА.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.