Новини

На історичному факультеті УжНУ відбувся науковий семінар

Науковий семінар на тему «Имея ненасытную утробу лихоимния: литовсько-московські війни кінця ХV – першої третини XVI століття» пройшов в археологічному музеї ім. Е. А. Балагурі на історичному факультеті УжНУ. Доповідачем виступив Володимир Гуцул – докторант кафедри нової та новітньої історії Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.



Обрана тема доволі символічна: не помилиться той, хто проводитиме паралелі із сьогоденням. Адже історія не завжди може чогось навчити, проте в змозі пояснити багато речей.

Під час обговорення доповіді лектор дав змогу учасникам зібрання ознайомитися з багатьма цікавими книгами, підтверджував свої тези аналізом полотна, на якому зображена одна з битв згаданого періоду. Тож присутні підійшли до думки про важливість використання в аналізі історії батального мистецтва.

Учасники проводили чіткі паралелі між політикою тодішньої Московщини  та сьогоднішньої Росії. Парадоксальні відкриття: одні і ті ж підходи, ті самі тактики. Питання: висувати претензії до Москви чи до когось іншого?

Звучала думка й про те, що, використовуючи релігію, точніше – прикриваючись нею, досягаються політичні цілі. Лектор не робив однозначних висновків – закликав усіх присутніх разом подискутувати.

Такий науковий семінар – це спроба історичного факультету започаткувати європейські традиції наукових дискусій. Адже в академічній науці, за словами декана факультету Володимира Фенича, не мають бути якісь непорушні канони – завжди мусить залишатися місце для нових поглядів, обговорень.

Це один із перших семінарів, які ще не встигли стати популярними серед студентів. Проте кожен із нас має розуміти: якщо хочемо рухатися до Європи і не втратити там своєї ідентичності, спочатку треба знайти себе. Ганебні сторінки історії є в кожного народу – це не найголовніший критерій. Тут важливо визнати, що десь ми були скривджені, когось нищили самі; одним надали звання героя незаслужено, інших – просто забули. Країна, що хоче ствердитися, має критично дивитися на пройдений шлях і визнавати як перемоги, так і поразки.

Наступний науковий семінар відбудеться 16 травня, - інформує Медіацентр УжНУ.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.