Новини

Моряк-письменник з Ужгорода 30 років збирав пригоди з життя для своєї книги

Капітан Дмитро Будинський у своїй книзі «Полный вперед» вмістив події та пригоди з «морського» життя за 30 років. Саме стільки, за словами автора, відбувалося  те, що потім увійшло у книгу.

Сьогодні, 17 грудня, моряк та письменник Дмитро Будинський в ужгородській книгарні «Кобзар» спілкувався з читачами у рамках акції «Письменник за прилавком». Книжка вийшла друком минулого року та вже встигла отримати нагороди літературного фестивалю. Крім того, повість досить багато розповідає про життя моряка-письменника, який е завжди встигав ділитися деталями «морських подій» з друзями.

 «Повість фактично про моє життя і рятівну операцію, якою я керував, коли тільки став капітаном.  Було багато різних причин, чому мені вже треба було її написати, але одна з них – це друзі.  У мене досить складна професія. Коли приходив з рейсу, друзі завжди питали: «Ну що? Як справи?». Я казав, що все добре і на цьому справи закінчувалися. Без деталей. І мені вже було трохи соромно перед своїми друзями, що з року в рік я їм нічого не розповідаю. Потім вийшла книжка і вони змогли про все це прочитати», – каже Дмитро Будинський.  

«Полный вперед» – перша книга Дмитра Будинського. Письменник каже, що у найближчі 10 років не планує ще щось видавати: треба назбирати достатньо цікавого, аби потім розповісти усе читачу.  «Я зрозумів, що писати – досить важка робота. Треба назбирати цікавого матеріалу, аби щось до читачів донести. Щоб цю книжку написати, мені треба було 30 років збирати у пам'яті події, пригоди з життя. У першій главі я досить багато про себе розповідаю. Друга частина книги – це рятувальна операція», – розповідає капітан.

В основі повісті – реальні події з життя Дмитра Будинського, його становлення від курсанта морської академії до капітана дальнього плавання  на фоні рятувальної операції у Тихому океані, якою ужгородцю довелося керувати у 2010 році. Тоді у біду потрапили рибалки. Судно капітана Будинського опинилося поблизу: екіпаж на чолі з ужгородцем врятували шістьом рибалкам життя. Про все це – читайте у повісті.   

Про рятувальну операцію, яка увійшла до повісті, можна прочитати тут. У творі назви кораблів та імена рибалок змінені.

Фото - amveruscg.blogspot.com

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.