Новини

Михайло Чурило: «Закарпаття має бути готовим відбити атаку «гібридних військ» Росії»

«План Барбароса» Путіна провалився, героїзм українських бійців зруйнував його плани швидкої окупації України. Тому Росія запустила новий етап «гібридної війни», наслідки якого можуть відчути вже не лише мешканці Донбасу, а й всі громадяни України – терористичні акти та залякування населення - так прокоментував останній політичні події в країні і області Михайло Чурило, депутат міської ради Ужгорода, громадський активіст, підприємець і меценат.

Так, цього тижня не лише Ужгород, а й всю Україну сколихнула новина про підозрілий автомобіль «Тойота Краун» на площі Петефі в центрі Ужгорода, внаслідок чого було евакуйовано 256 людей. Незважаючи на хибну тривогу, ця подія нагадала нам, що війна не є чимось далеким, а може прийти до нас у будь-який момент через діяльність терористичних груп.

Тим більше, що Закарпаття для Путіна є однією з головних «мішеней». У своїх планах російські військові технологи готують для нашої області два сценарії дестабілізації та хаосу:

1. Розпалити угорський, румунський, русинський сепаратизм, завдавши черговий «територіальний» удар по Україні;

2. Через теракти та диверсії, в тому числі в прикордонних містах, дестабілізувати ситуацію на кордоні, показавши Заходу нежиттєздатність української влади.

  «Закарпаття для Путіна є однією з головних «мішеней»

 Сепаратистський сценарій за донбаським зразком остаточно провалився, закарпатці, в тому числі в армійських підрозділах та добровольчих батальйонах, довели, що є патріотами України. Тому Путін кине всі зусилля саме на другий пункт свого плану.

В умовах тимчасового перемир’я на Донбасі у російсько-терористичних військ звільнилася велика кількість бойовиків, які вміють лише вбивати. Ця «гібридна армія» вже намагається розповзтися всією Україною. Зокрема, органи МВС та СБУ майже щодня звітують про затримання «бойовиків Новоросії» в далеких від фронту областях України.

Тому Закарпаття, і Ужгород зокрема, мають бути готовим відбити атаку «гібридних військ» Росії.

Люди готові боротися з тероризмом. Але для цієї боротьби потрібні ще знання. Тому як депутат міської ради я пропоную серйозно обговорити стан цивільної оборони населення та готовність Ужгорода до самозахисту.

 «Ми всі маємо докладати максимум зусиль, щоб війна не прийшла на Закарпаття»

 Вважаю за необхідне:

- відповідним органам цивільного захисту та внутрішніх справ організувати навчання-лекції про засоби запобігання терористичним загрозам. Вони мають бути найпростішими: дії населення при раптовому теракті; куди мають бігти і де заховатися школярі та вихованці дитсадків; як мають діяти працівники підприємств; що робити з хворими в лікарнях? Для прикладу, у США щомісяця відбуваються тренінги для попередження терористичних актів, що є одним із важливих елементів державної безпеки.

- Надрукувати та поширити серед населення інструкції щодо розпізнавання підозрілих предметів, в засобах масової інформації наводити конкретні приклади дій населення, які у різних країнах відвертали терористичні акти.

- Ініціювати створення реально діючої добровільної дружини Цивільної оборони. У часі Другої світової війни населення воюючих країн активно долучалося до гасіння пожеж та рятувальних робіт при бомбардуваннях. А сучасна «гібридна війна» додає до цього списку ще й теракти і диверсії.

- За прикладом столиці України створити інтерактивну карту бомбосховищ. Адже ще з часів СРСР в Ужгороді адреси таких укриттів досі є інформацією із закритим доступом. У сучасних умовах це неприпустимо.

Ми всі маємо пам’ятати, що Україна є воюючою країною, а «бойове» завдання місцевої влади полягає не лише у тому, щоб допомагати бійцям АТО. Ми всі маємо докладати максимум зусиль, щоб війна не прийшла на Закарпаття. А ворога може зупинити лише наша стовідсоткова готовність. Як казали ще древні: «Хочеш миру - готуйся до війни».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.