Новини

Логістика та індустріальні парки можуть покращити економіку прикордонних регіонів

Українські фахівці (та, зокрема, закарпатські експерти, представники влади і менеджменту) побували на черговому тренінгу-навчанні в Угорщині у рамках проекту «Створення транскордонних центрів з інвестицій, інновацій та трансферу технологій».

За час дводенної роботи для учасників було представлено ряд тематичних доповідей, проведені тренінги та ознайомлення з об’єктами логістики та індустріальних парків.  

Угорський партнер із проведення заходу є керуючою компанією створюваного (6-го в області Саболч-Сатмар-Берег) індустріального парку «Фийнєшлітке». Парк розміщений на території 170 га, а серед його учасників є й українські суб’єкти.

Як дізналися учасники делегації, у створення інфраструктури парку державний банк Угорщини з інвестицій та розвитку вклав біля 100 млн. євро. До слова, в Угорщині за останні роки створено понад 200 індустріальних парків різних форм власності, представники яких готові поділитися своїм вагомим досвідом зі створення та експлуатації парків, у тому числі транскордонних, які могли значно покращити інвестиційну привабливість країни та підвищити її конкурентноздатність. 

Тренінг-навчання «Логістика та індустріальні парки» було проведено 19-20 квітня Закарпатським регіональним центром з інвестицій та розвитку і ТОВ «Розвиток регіону Загонь та територій».

Учасниками заходу з угорської сторони були др. Міклош Шестак, регіональний представник парламенту, Оскар Шестак, голова Загальних Зборів області Саболч-Сатмар-Берег, Янош Богаті, міністерський повірений, відповідальний за конкурентоспроможність в регіоні, Йожеф Бочкої, генеральний консул Консульства Угорської Республіки у м. Ужгороді, мер міста Загонь Гадо Імре та представники менеджменту малих і середніх підприємств Східної Угорщини, а також представники ділових та наукових кіл. 

З української сторони – керівництво Закарпатської області, представники Держінвестпроекту, менеджмент малих і середніх підприємств Закарпатської області, представники наукового парку Ужгородського національного університету та Інституту Євробізнесу.

Як розповів керівник делегації, директор «Карпатського регіонального центру інновацій розвитку» Василь Матій, угорський досвід скрупульозно вивчав один з керівників Держінвестпроекту України Василь Федюк. На основі побаченого, він запевнив, що вноситиме правки до українських документів (В. Федюк очолює групу експертів із підготовки проекту Закону України про індустріальні парки, зокрема, щодо транскордонних).

Минулого року у рамках проекту за методикою ЄС проводився аудит для менеджменту близько 50 малих і середніх підприємств Закарпаття та сусідньої області Угорщини. У результаті, були визначені 5 тем, за якими варто підвищити знання менеджменту (інноваційний розвиток економіки, оцінка якості, логістика та індустріальні парки, маркетинг, менеджмент). Навчання проводяться як в Україні, так і в Угорщині.

Заступник голови Закарпатської ОДА Володимир Приходько у своїй доповіді, підсумовуючи значення навчального тренінгу для закарпатців, наголосив, що створення індустріальних парків, у тому числі транскордонних, значно покращить інвестиційну привабливість регіонів, підвищить їх конкурентоздатність та збільшить інвестиції у реальний сектор економіки.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.