Новини

Літо з Деном Брауном

Влітку студенти мають купу вільного часу, адже сесія позаду, практика, частково, теж, тож є можливість розслабитися і відкрити для себе щось нове. В такий період важливо добре відпочити і «перезавантажитися», щоб розпочати семестр з новими силами.

На цих канікулах я вирішила відкрити для себе твори американського письменника і журналіста Дена Брауна. Першим, в мої руки, потрапив роман «Янголи і демони» - сказати, що він мені сильно сподобався – нічого не сказати! Я, звичайно, не літературний критик, але книги люблю, тому хочу поділитися з вами своїми враженнями саме про цю книгу як простий читач.

В книжковому магазині я знайшла друге видання на українській мові, котре з англійської переклала Анжела Кам’янець.

У зверненні Ден Браун зауважив: «Крім мистецтва, у цій книжці на тебе чекають численні головоломки, маловідомі історичні факти, сенсації й несподівані повороти сюжету». Скажу відверто, автор не злукавив. Ще одним з факторів, що спонукали мене обрати саме цей твір, стала примітка, де зазначено: «Усі твори мистецтва, надгробки, підземні ходи й архітектурні споруди в Римі, що згадані в цій книжці, насправді існують, їхнє місцеперебування теж відповідає дійсності. Їх і сьогодні можна побачити у зазначених місцях…».В романі детально описано братство ілюмінатів, котре, існує й до сьогодні, в Україні теж.

Це другий роман письменника, котрий є передісторією до книги «Код да Вінчі», яку багато християн назвали «атакою проти християнської церкви».

В «Янголи і демони» мова, також йде безпосередньо про християнство, звідси можна дізнатися багато речей про релігію, котрі, на мою думку, не вплинуть на ваше ставлення до неї.

Сюжет роману вміщено майже на 540-ка сторінках, але осилити його можна за два дні (якщо по мінімуму відволікатись на щось інше). Центральним персонажем є відомий фахівець з релігійної символіки Роберт Ленгдон. Його запрошують розслідувати вбивство науковця, котрому на грудях випалили невідоме тавро. Виявляється це символ ілюмінатів, які є найзапеклішими ворогами Церкви. Роберт знайомиться з донькою вбитого і вони разом повинні знайти винних. Далі сюжет відбувається у Ватикані, де ілюмінати намагаються підірвати Собор Святого Петра. Зробити це вони хочуть з допомогою антиматерії (найпотужніше з усіх відомих людині джерел енергії), котру винайшов убитий науковець. Потім на них чекає відкриття таємниць ілюмінатів, подорожі по храмах Риму, по підземеллях, каплицях і т.д. А в кінці, коли все стає на свої місця, Роберт і Вітторія розуміють, що закохані одне в одного.

У романі Ден Браун також пише про Європейську організацію з ядерних досліджень ЦЕРН (найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій). Саме тут винайшли антиматерію і звідси починаються пригоди Роберта Ленгдона. Тому однією з головних тем книги є питання: чи стане корисною антиматерія для людства чи знищить його? На офіційному сайті ЦЕРН пояснили, що описана в книзі ситуація з точки зору фізики є неможливою, бо на створення одного граму антиматерії треба мільярди років; ще не винайшли в чому її зберігати; недостатньо бюджету, щоб зайнятися цим проектом і бомба з антиматерії неможлива.

Трапляються книги, де сюжет дуже просто передбачити, тільки не в цьому романі. Я, звичайно, намагалася декілька разів вгадати подальшу долю героїв, але ні разу не вдалося. Непередбачувані відкриття чекають на читачів, майже, в кожному абзаці. Ден Браун не дозволяє нудьгувати над його романом.

Звичайно, ви можете не розділяти моєї думки, бо як кажуть: «На любов і смак товариш не всяк». Проте, раджу прочитати книгу «Янголи і демони» тим, кому цікаві пригодницькі романи з елементами трилера та інтелектуального детектива. Для себе я відкрила багато нового і цікавого, тому придбала ще декілька книг Дена Брауна.

Марія Туряниця 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.