Новини

Як "Лавандова гора" на Закарпатті розвиває господарство у воєнних умовах

Мале підприємництво на Закарпатті під час війни, як працювати і наскільки можливий розвиток? Під такою темою в Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція засновників фермерського господарства «Лавандова гора» біля Перечина. Йшлося про нові підприємницькі ідеї, які втілюють невтомні закарпатці всупереч всім перепонам.

фото

«Лавандова гора, незважаючи на воєнний стан, діє і працює. Слава Богу і ЗСУ, що є така можливість , - каже Юрій Качур, керівник господарства. – Життя триває, відбувши літній сезон, ми запустили косметичну лінію, ідею якої виношували кілька років. Хоча це вже третій сезон, коли ми працюємо у надзвичайних умовах. Спочатку було два роки ковіду, тепер війна. Коли ми запускали Лавандову гору як туристичний об’єкт, з’явився ковід, ми розраховували на певну кількість туристів ще 7-8 років тому, коли закладали лаванду. Але досі наші прогнози не реалізовані». За словами Юрія Качура, навіть така ситуація не дозволяє упускати руки, тут працюють, не дивлячись на перепони. 

фото

  Ідею запустити на Закарпатті власну косметичну лінію, в якій використовується місцева екологічна сировану, подружжя Качурів мало давно. Це була ініціатива Мирослави Качур. Саме вона активно долучилася до розробки лінійки продукції разом з фахівцями.

фото

«Ми займаємося виключно екологічно чистою продукцією, не застосовуємо у вирощуванні сировини жодних гербіцидів, тому можемо гарантувати, що наша продукція не нашкодить шкірі.  Ми розробили серію кремів, скрабів, тоніків, гелів для душу, в основі яких лаванда та троянда, які вирощуємо на Лавандовій горі, - пояснює Мирослава Качур.- Наприклад, скраб має м’яку кремоподібну текстуру з мікрогранулами, і дуже добре готує обличчя до наступних процедур.  Тонік насичує шкіру вітамінами, зволожує, робить бар’єрний щит, щоб волога не випаровувалася. Фаворитом для мене є крем флюїд, які містить багато сполук, що проникають у глибокі шари шкіри, не потрібно наносити додатковий крем. Маємо також крем із сонцезахисним фактором та крем SOS, який допоможе при будь-яких подряпинах, укусах комах, подразненнях. Лаванда у складі косметики знімає запалення, троянда- зволожує».

фото

  Саму продукцію виготовляють в іншій області України, Лавандова гора постачає сировину та розробила косметичні «рецепти». «Це недешева справа, але ми її давно задумали. У воєнних умовах складність полягає у тому, що вартість тари (закуповується закордоном) може часто мінятися, поставки іноді запізнюються, але наша перевага у тому, що ми виробляємо продукт на основі власної сировини. Я не знайшов, щоб розкручені в Україні марки мали власну сировину. Ми вирощуємо все з нуля і маємо завершений цикл виробництва», - каже Юрій Качур. Він розповідає, що сам аналізує багато літератури та інформації, спілкується зі знайомими та родичами, які тестують їхню продукцію та висловлюють думку споживача.

  «Звісно, продукція проходить тестування в лабораторних умовах, але коли ми отримуємо нові тюбики, то роздаємо родичам знайомим і вивчаємо їхні відгуки», - додає Юрій Качур.

Найдовше з усіх найменувань, каже Мирослав Качур, розроблялася серія «антиакне», що є дуже популярною саме серед молоді. У планах до кінця року запустити шампуні, масажну олійку, олійку для волосся з Лавандової гори. Пріоритетом у перечинських виробників є лімітована серія косметики, бо головне для них – якість.

фото
 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.