КВУ: вибори в Полянській громаді потребують уваги громадськості та поліції

Найближчої неділі, 18 грудня по всій Україні відбудуться чергові вибори у 143 об’єднаних територіальних громадах, і Полянська ОТГ на Закарпатті є однією з найгарячіших точок.

– З самого початку процес створення Полянської об’єднаної територіальної громади та призначення виборів у ній супроводжувався судовими позовами та протестами під адмінбудівлями. Є велика загроза, що ці судові позови та тяганини будуть і після дня голосування, – коментує голова закарпатського осередку Комітету виборців України Дмитро Тужанський.

– Інший момент, який насторожує – це криміналізація виборчого процесу, адже від різних кандидатів надходять заяви про погрози та підпали з боку політичних опонентів. З огляду на факти з неофіційної біографії низки кандидатів є велика загроза, аби політична боротьба не переросла у «сільський махач стінка на стінку», – додає експерт, зауважуючи, що про тиск заявляють і члени ТВК.

– Окремої уваги потребує тема підкупу виборців. Наразі порушено тільки одну кримінальну справу, але ознаки підкупу були впродовж усього виборчого процесу, і з досвіду попередніх кампаній останні дні перед днем голосування є найбільш загрозливими в питанні підкупу. Саме тому важлива якісна робота правоохоронців, – наголошують в КВУ.

– Четвертий момент – маніпулятивні технології, які використовуються на виборах. Наші спостерігачі зафіксували низку таких, зокрема реєстрація «кандидатів-двійників», «чорний піар», оприлюднення фіктивних соціологічних даних від неіснуючих служб, розповсюдження агітаційної продукції без вихідних даних та інше, – підкреслює Дмитро Тужанський.

– П’ятий момент – організація виборчого процесу. Зокрема була певна затримка із друком бюлетенів через те, що не могли визначити ступень захисту. На щастя, наразі бюлетені вже надруковані і завтра мають бути видані дільничних комісіях. Водночас, дуже важливо забезпечити відповідні умови для волевиявлення та підрахунку голосів у день виборів, адже мова йде про сільську місцевість, – зауважує експерт.

З огляду на усі ці та інші моменти, виявлені в рамках спостереження за виборчим процесом, у Комітету виборців України закликають правоохоронців та громадськість звернути більшу увагу на вибори у єдиній створеній цьогоріч на Закарпатті об’єднаній громаді.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання