Культурний момент

Ужгород приваблює українських айтішників: історія Кирила Брагіна

Західноукраїнські міста все більше приваблюють українських айтішників, які не тільки переїжджають сюди родинами, а й відкривають фірми і започатковують сучасні проекти. Український програміст Кирило Брагін сам із Запоріжжя, віднедавна працює в Ужгороді. Тривалий час займався фрілансом, створив власну веб-студію. За роки роботи змінив не тільки кілька міст, але і країн. Ми поспілкувалися з Кирилом, щоб дізнатися, як можна стати крутим айтішником, не боятися започаткувати свою справу і розвивати бізнес не тільки в Україні, але й за кордоном.

На Свалявщині скоро стартує дргий Міжнародний конкурс-фестиваль "Stankovych fest"

З 21 по 25 лютого на Закарпатті триватиме масштабне свято класичної музики та мистецтва в культурному житті не лише краю, але й усієї України –– мистецьке змагання, покликане підтримати творчо обдаровану молодь, виявити таланти та відкрити нових зірок.

В Ужгороді дасть концерт британська джазова виконавиця Джульєт Келлі

23 лютого о 19:00 в ILKO Gallery виступить британська джазова виконавиця та автор пісень Джульєт Келлі. 

Закарпатський обласний театр драми та комедії дасть першу виставу в Хусті

17 лютого Закарпатський обласний театр драми та комедії розпочинає нову сторінку своєї діяльності в столиці Карпатської України – місті Хуст. Новостворена трупа театру виступить із прем’єрною виставою і представить музичне дійство «Наталка Полтавка» за мотивами однойменної п’єси Івана Котляревського на музику Миколи Лисенка. Серед «перлин» прем’єри – своєрідне аранжування, нестандартні декорації та самобутні костюми.

Симфонічний оркестр в Ужгороді зіграє «Історії кохання»

15 лютого у Закарпатській обласній філармонії  лунатимуть зворушливі музичні «Історії кохання».

У Мукачеві презентують поетичну збірку “Трикутник”

Сьогодні о 16.00 у читальній залі міської центральної бібліотеки ім. О. Духновича відбудеться презентація поетичної збірки “Трикутник" молодих талановитих закарпатських поетес Світлани Кедик, ЗдениТесличко, Валентини Костьо. 

В Ужгороді естрадно-духовий оркестр зіграє музику із популярних фільмів

Зокрема, 11 лютого естрадно-духовий оркестр представить програму «Star Trek», в якій об’єднає яскраві саундтреки із всесвітньо відомих кіно- та анімаційних фільмів («Роккі», «Поліцейська академія», «Зоряний шлях», «Володар перснів», «Анастасія» та ін.) і кілька яскравих п’єс.

На Закарпатті зніматимуть фільм із Жаном Рено у головній ролі

Фільм «Останній крок» планують презентувати глядачам уже у 2019 році. Серед локацій для зйомок - озеро Синевир на Міжгірщині.  Це – спільний проект України та Франції. З французького боку виробництво картини здійснюють компанії «EAST 35» та «SEVEN 52», - повідомляє Держкіно

Фільм закарпатського режисера номіновано на премію «Золота Дзиґа»

Фільм В’ячеслава Бігуна «Серце мами Гонгадзе» відібрано на український Оскар – Національну кінопремію Української кіноакадемії «Золоту Дзигу». Як повідомляють організатори, фільм про Лесю Гонгадзе пройшов селекцію з-поміж 77 фільмів у категорії «документальні повнометражні фільмі».

10 культурних цінностей виробництва продуктів харчування сформували карпатські виробники

Кілька років тому група виробників західноукраїнських областей поставила мету визначити:  як вберегти і відродити певні традиційні культури виробництва тваринництва і рослинництва, а також відновити перевірену віками рецептуру.  Певний час виробники вивчали досвід, зокрема і сусідніх Європейських країн, і після подорожі до Чехії зародилась ідея створення громадської спілки, яка б професійно займалася цими питаннями.  За підтримки Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL) понад 20 виробників з 4 областей об’єдналися в громадську спілку «Карпатський смак», та створили власні правила, систему перевірки якості, та разом під торговою маркою «Смак Українських Карпат», йдуть до споживачів продуктів харчування. Об’єднання охоплює кілька різних виробничих груп: молочну, м’ясну, зернову, продукування меду, лекварів, соків, харчові олії.