Новини

Хто хоче стати мером Ужгорода. Думки кандидатів

14 липня Верховна Рада прийняла новий закон про місцеві вибори. За відповідне рішення проголосували 257 народних депутатів.

Згідно нього, прохідних бар’єр партії складає 5% у бюлетені буде позначено прізвище кандидата, а навпроти - назва партії, від якої він висувається (одночасне голосування), а висування мерів відбуватиметься тільки від партій. При цьому дата реєстрації партії для участі у виборах не має значення.

Що важливо для Ужгорода, вибори мерів у містах, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч, проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості. Тобто для перемоги кандидат у мери має набрати щонайменше 50%+1 голосів виборців. Інакше буде оголошено другий тур виборів.

Проходитимуть місцеві вибори 25 жовтня за новим законодавством.

Саме тому Zaholovok.com.ua вивчив настрої політиків у місті та опитав частину із них щодо імовірного висування своєї кандидатури у мери.

Почнемо із тих, хто на всі 100% готується до виборів.

Михайло Чурило

“Буду балотуватися на посаду мера Ужгорода, оскільки за період виконання депутатських повноважень, мені вдалося детально вивчити проблеми міста та розробити чітку стратегію їх вирішення, яку реалізувати зможе тільки міський голова, маючи дієву більшість у міськраді. Саме тому зараз формую сильну команду фахівців, які люблять наше місто та готові взяти на себе повну відповідальність за його розвиток і реформування. Тиск політичних опонентів – старожилів існуючої «гнилої» системи, які вже почали застосовувати “брудні” PR технології проти мене, додають впевненості щодо правильності обраного механізму побудови нової системи місцевого менеджменту”.

Володимир Химинець

“Маю намір висувати свою кандидатуру на посаду міського голови Ужгорода. Але не тільки намір, але й команду і плани і стратегію роботи на цій посаді. Бо ж маю досвід роботи в управлінському середовищі міста, то знаю усі його тонкі місця, першочергові потреби, особливі моменти, притаманні лише Ужгороду.

Зі мною є команда людей, які є успішними і самодостатніми й давно вже роблять добрі справи для свого міста. Ці люди не у владі. Але кожен з них є фахівцем у певній сфері. Склалося так, що вони сформувалися у громадське об’єднання «Самодопомога Закарпаття» і ось вже понад два роки допомагають ужгородцям вирішувати нагальні питання у комунальній сфері, правовій, займаються благоустроєм, благодійною і меценатською діяльністю, допомагають армії. Але, насамперед, вони зосереджені на тому, щоб зробити місто кращим. Усі вони мають не тільки досвід, але і бажання працювати, господарювати у місті.

Так у цій команді ми маємо фахівців у комунальній, медичній, освітянській сферах, у галузі будівництва, екології і, що найважливіше нині для міста, стратегічного плану розвитку. Серйозність своїх намірів ми довели «розкопавши» істинну причину найвищих тарифів на воду в Ужгороді. Цим ми довго «бомбили» і міську владу і сам «Водоканал». Дотиснути ж справу до кінця (і не тільки цю) можна тільки маючи у руках реальні важелі влади.
Ми маємо і стратегію формування депутатського корпусу. Мажоритарна система дозволить їм бути обраними у своїх мікрорайонах, у яких вже давно і успішно працюють і мають авторитет і плоди роботи. Ну а я – з ними. Звісно, будемо пробувати дати нашому рідному місту новий шанс, на який Ужгород і ужгородці, безперечно, заслужили.

Усю нашу стратегію, плани, бачення ближче до виборів ми запрезентуємо у вигляді програми, графіків і цифр. Думаю, ужгородці їх оцінять”.

Швидше за все, у виборчих списках наступних людей ми не побачимо.

Юрій Світлик

“Скоріш за все, балотуватись не буду, бо добре розумію, що боротися на рівних із місцевими олігархами, грошовими мішками, готовими засіяти кожен двір гречкою і дитячими майданчиками, не зможу. Як не крути, а без серйозних фінансових вливань і медійної підтримки вибори не виграти, приймати ж участь заради спортивного інтересу не збираюся. Скажу відверто: ні великих грошей ні медіа підтримки у мене немає, а пропозиції щодо "розкрутки" і фінансування від місцевих, дискредитованих бариг-політиканів всіх мастей відхиляю навідріз - політична проституція не відповідає моїм внутрішнім принципам і переконанням....

Щодо майже 20-ти потенційних кандидатів, прізвища котрих фігурують у закарпатських ЗМІ, мені сказати нічого. Крім того, що практично всі ці люди навіть не з вчорашнього дня, а з позавчорашнього, а за більшістю з них давним-давно тюрма плаче.... Однак, розуміючи відсутність здорової альтернативи нинішнім псевдо елітам, команда — Громадського конвенту, сформована під час Революції Гідності із позапартійних, незалежних і самодостатніх ужгородців, скоріш за все таки запропонує місту достойного кандидата, рівновіддаленого від усіх закарпатських політиканів і груп впливу. Формування команди майбутніх депутатів, готових стати опорою і підпорою новому меру, ми вже розпочали. Якщо дасть Бог і консультації завершаться успішно, прогресивна громадськість міста найближчим часом буде приємно здивована”.

Іван Данацко

“У зв'язку з тим, що якщо не замінити всю "гниль", яку ми дістаємо в спадок, вже багато років підряд, а наша мета змінити життя всіх людей на краще, нашою організацією, спільно з іншими, вирішено йти на вибори, а так як згідно "правил гри", які хочуть запропонувати народу України, "влада вбивць", то у виборах зможуть прийняти тільки представники партій. Тому нами були подані документи для зміни керівництва та адреси партії "Спільна дія"! На вибори мера Ужгорода не планую йти, а ось Мукачево...Нехай понервують”.

Андрій Погорєлов

“Не братиму участь у виборах мера Ужгорода восени. Маючи дві освіти -- юридичну та державного управління, завжди керувався тим, що я знаю і розумію якою є система, як вона працює і як у цій системі дію я. Для мене важливо чітко орієнтуватися, які є важелі впливу і бути впевненим, що я знаю як управляти цими важелями. А зараз я не бачу чіткої системи ні державного управління, ні місця і ролі, повноважень і можливостей місцевого самоврядування. Надто сильно на рівні держави слово розходиться з ділом, декларації -- із їх реальним втіленням. Це буде перехідний період до нового адміністративного поділу, децентралізації, під час якого наламають немало дров і це буде важко для абсолютної більшості, насамперед для людей із невеликим достатком.

Крім того, міський голова не може існувати у вакуумі, йому потрібно опиратися на депутатський корпус, а нові принципи, які закладаються під вибори, заплановані на осінь, теж надто розмиті. І дуже мало часу, щоб люди в них розібралися. Проголосований у першому читанні закон – скоріше експеримент, він не відсікає можливий негатив з маніпуляціями, зловживаннями, а ще й вносить елемент випадковості обрання депутатів, навіть авантюрність.

Думаю, у виборчих бюлетенях ужгородці знову побачать дуже багато прізвищ – і відомих, «традиційних» на багатьох виборах, і нових – чимало активістів, молодих теж будуть пробувати свої сили, не всі навіть із твердим наміром все-таки взятися за міське господарство – багато хто буде просто «грати м’язами». І, на жаль, далеко не всі будуть чітко розуміти що їх чекає, як працює система і що кричати набагато легше, ніж управляти.”

Іван Волошин

“Йти у мери не буду (ніколи не мав таких мрій. Пробувати свої сили будуть всі, хто щиро плутає отримані 100 лайків у ФБ з реальною підтримкою громадян . А якщо серйозно, з того що я знаю - Щадей , Ратушняк, Чубірко (якщо Балога дозволить , Химинець (технічний), Панова тато пхає ... Кілька жінок має бути точно”.



Радше не визначилися із можливим балотуванням більшість політиків.

Юрій Чижмар

Кожна політична партія може висувати свого кандидата у мери. РПЛ як парламентська партія обов'язково матиме свого кандидата і сьогодні веде активні перемовини з потенційними кандидатами щодо їх бачення розвитку міста, досвіду роботи, наявність команди, чистоти біографії. З кандидатом ми визначимося вже ближчим часом.

Віктор Погорєлов

18 червня під час брифінгу Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов розповів, що не вирішив для себе цього питання.

"Є група чоловіків старшого віку, які просять мене йти на вибори. Але я для себе ще не вирішив. Хоча схиляюся до того, що не буду балотуватися. Але над цим треба подумати, - заявив мер.

Він також заявив. що готовий підтримати гідну кандидатуру, якщо така буде.

Разом з тим Віктор Погорєлов оголосив інформацію про те, що на його місце претендує 18 осіб.

Нагадаємо, іще минулої осені, коли рішення суду Віктор Погорєлов повернув собі мерське крісло, він запевняв журналістів, що претендувати на нього на наступних виборах не буде.

Роберт Горват

"Ужгороду потрібен справжній, а не «намальований» господарник. Те, що впродовж останніх 15 років місто не розвивалося і за рейтингами forbes.ua посіло останнє, 25-те, місце за показниками інвестиційної привабливості, – дуже прикро. Тому у випадку, якщо буде відповідний запит суспільства, а в Ужгороді не знайдеться достойних кандидатів, я не буду виключати своєї участі в перегонах”.

Олександр Пересоляк

“Наразі рішення про балатування на мера не прийнято. Хоча є велике бажання змінити стан справ, однак участь і перемога є дуже відповідальним кроком”.

Ален Панов

Посаду мера розглядаю як важливий інструмент у перетворенні Ужгорода на «правильне» місто, яке водночас є комфортним середовищем для городян та привабливим для його гостей. Успіх цієї місії залежить від багатьох факторів – усвідомлення того, що треба робити, наявність відповідних ресурсів (фінанси, кадри, повноваження), готовність всіх ужгородців брати участь у побудові саме такого міста. Мер у цьому процесі виступає у ролі диригента гарного симфонічного оркестру, де кожен має відіграти на п’ятірку свою партію, результатом якого буде маленьке диво.

По життю я максималіст. Тому лише у разі, якщо зможу досягнути саме такий результат, робота мера може мене зацікавити. Посада заради посади мені не цікава – я самодостатня людина, юнацький потяг до високих статусів вже давно переріс, до того ж я не інфікований вірусом клептоманії, на відміну від багатьох «активних ужгородських політиків». Тобто я не люблю, не вмію і не буду красти, в тому числі і загальноміське майно та фінанси.

Звичайно, що в країнах, які ми звикли називати цивілізованими, за три місяці до виборів такі б питання вже ніхто нікому не задавав, оскільки все вже давно було б сплановано і зрозуміло. Однак ми живемо у інших реаліях. Тому сьогодні я розглядаю можливість участі у виборах міського голови Ужгорода. Остаточне рішення буде залежати від двох факторів:

1) Яким буде законодавче поле, а саме: визначення відповідальності/ ресурсів/повноважень, тип виборчої системи, залежність кандидата від партій, термін обрання (тимчасовий на 2 роки або повноцінний мер), яким буде Ужгород ( місто в сьогоднішніх кордонах або до нього будуть приєднані навколишні села).

2) Чи здатні ужгородці не продати свої голоси за 200 гривень, а виявити відповідальність за своє місто, інвестувавши ці неотримані кошти у вибір розумного, порядного, досвідченого керівника міста та депутатів міської ради

Відповідь екс-мера Ужгорода Сергія Ратушняка, якого соцмережі бачать потенційним кандидатом, для редакції залишилася геть незрозумілою.

“Питання до Вас. Що змінилось в державі де тисячі загинули на Майданах і десятки тисяч в зоні розборок олігархів-бандитів - АТО, якщо так званий президент іде на вибори по законам бандита Януковича, регіони під бандитами типа братків Балог, жодного вбивцю і хабарника не засуджено???”.

Звісно, це не вичерпний перелік кандидатів. Тож у разі вияву бажання Zaholovok.com.ua готовий додати думки інших претендентів до цього списку. 

Ярина Денисюк для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.